Celkem 40 000 korun měsíčně dostávala v minulosti Radmila Kleslová (ANO) od Českých drah. Stále ale není jasné, za co konkrétně. Dráhy to neupřesnily ani poté, co letos v dubnu prohrály soud. Omezily se na vyjádření, že desítky tisíc posílaly bývalé starostce Prahy 10 za „právní porady, konzultace, posouzení a výklady norem“. Spolek, který o informace žádal, to ale považuje za nedostatečnou odpověď a chystá další právní kroky.
Rudá hvězda státních firem stále svítí
Téměř tři desetiletí od revoluce, která smetla z trůnu vládnoucí garnituru politických papalášů a rudých kmérů, je i dnes velkou záhadou, co vede státem vlastněné firmy k tomu, aby v tak specifických oborech činností, bylo neustále umožněno pracovat lidem s ne právě čistou minulostí?! Tato záhada má historický podkres, umožnit bývalým strukturám KSČ dnes prakticky svobodně podnikat, vstupovat do dozorčích rad státem vlastněných firem, ale také ovládat určité struktury státu – ministerstva, bezpečnostní složky, tajné služby.
- Radmila Kleslová (* 25. srpna 1963 Vysoké Mýto), rodným příjmením Bartheldyová, je česká politička a lobbistka. V letech 1986 až 1989 byla členkou Státní bezpečnosti, od roku 1988 ve 23. odboru rozvědky, který měl na starosti získávání a výcvik špiónů do kapitalistického zahraničí. V letech 2010 až 2014 byla místostarostkou městské části Praha 10 za ČSSD, následně přestoupila do hnutí ANO 2011 a od listopadu 2014 do ledna 2016 vedla městskou část jako starostka. V únoru 2015 byla zvolena místopředsedkyní hnutí ANO 2011, na funkci v září téhož roku rezignovala, kvůli kauze, kdy pracovala pro mnoho podniků za vysoké finanční odměny.
Bolševický neomarxismus je přitom vidět na každém kroku. Když občas média prezentují grafy, které znázorňují volební preference konkrétních stran, Karel Kryl by se dnes asi divil. Zapomínáme? A nebo jsme už tak pohodlní, že nám je vše kolem nás zcela odcizené, a tedy že nám to je jedno. Faktem ale zůstává, že infiltrace starých komunistických kádrů, dnes mladé generaci narozené po roce 89 a dále, dnes nic moc neříká. Generace současných mileniánů má jiné zájmy, a politiky jde tak nějak mimo jejich volnočasové spektrum. A to je chyba.
Radmila Kleslová, stejně jako stovky dalších komunistických kryptobolševiků, využila pouze právě nastolené situace v začátku bouřlivých devadesátých let. Ještě v roce 1989 pracovala na zmíněné 23. správě Státní bezpečnosti, která odkrývala nekalé živly z kapitalistických zemí. Konfiskovala valuty, a podílela se na záškodnické činnosti na západě, i v samotném socialistickém táboře míru a socialismu. Pak přišel zlom.
Nová doba, nové věci, nové ideály. Dnes, tedy téměř třicet let od pádu komunismu v Československu, je Radmila Kleslová sice řekněme, aktivně utlumena – jak se dříve označovala osoba, která byla v žargonu špiónů uplatněna na konkrétní osoby před vyzrazením, případně odhalením konkrétní činnosti agenta. Proč tedy státem vlastněné České dráhy, které podléhají Ministerstvu dopravy, a které ovládá Dan Ťok (ANO), mají potřebu takové „odborníky“ zaměstnávat, je záhadou i pro samotnou Transparency International. Laik žasné, bolševik se tetelí blahem.
- Hnutí ANO Andreje Babiše, má v současné době ve vedení státu desítky instalovaných lidí na konrktétní funkce, které mají přímý i nepřímý vliv na podnikání a chod konglomerátu Agrofert. V minulosti Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), přímo ovlivňoval Jaroslav Faltýnek, který hlídal dotace pro „svého“ šéfa Andreje Babiše, jelikož vykonával ve stejné době i funkci v dozorčí radě Agrofertu, dnes tento přešlap řeší několik vyšetřovacích instancí Bruselu, a daňovému poplatníkovi za tuto „malou domů“ hrozí pokuta 22 milionů korun. Faltýnek je Babišovi dodnes za mnohé zavázán, dá se říci, že tento vztah je nejspíš vzájemný. Andrej Babiš tak čerpání dotace, a dotace přidělované jiným firmám i dnes ovlivňuje.
Ostatně, ve vedení Agrofertu Andreje Babiše (ANO), naleznete minimálně 12 konkrétních estébáků, fízlů, konfidentů, a dokonce dvě figury, které mají diplom ze školy KGB pro agenty v Moskvě. Proč? Taková je doba. Lidé začínají už po třech desetiletích být otupělý, a nějaké ty přešlapy přestávají sledovat. A také se máme dobře. Ekonomika šlape na plný plyn, a s ní i desítky estébáků, konfidentů, diplomem obdařených lidí od KGB – stále a bez pokřivené morálky, i dnes ve vedení státu, státních firem, a státních organizací.
Před necelým čtvrtstoletím se říkalo: v podnikání estébákům zabránit nemůžeme, jejich případný zájem o politiku přece vyřeší lustrační zákon. Dnes se vracejí do veřejného života a přesvědčují nás, že to s námi myslí dobře. Za normalizace drtil Libor Široký nepřátele socialismu coby kapitán StB. Na začátku listopadu 1989 nastoupil do analytického útvaru. Sbíhaly se u něj všechny později zničené informace, které by pro toho, kdo by chtěl ovládat druhé, mohly mít cenu zlata. V roce 1996 přišel do Agrofertu, kde sedí na klíčové pozici předsedy dozorčí rady.
Jeho kolega, špion Jozef Kubů, strávil konec roku 1989 na školení KGB v Moskvě. Donedávna byl vlivným členem hnutí ANO, ale místo na billboardech přenechal kolegyni a další spolupracovnici Andreje Babiše Radmile Kleslové, to, když v roce 2013 byla mediální kampaň hnutí na vrcholu. Bývalá rozvědčice, která měla být pod falešnou identitou vysazena v zahraničí, aby hájila zájmy totalitního režimu, dnes do médií pronáší, že vlastně práce pro České dráhy nebyla a nikdy nebude veřejným tajemstvím.
Celkem 17 bývalých důstojníků či spolupracovníků StB, kteří po roce 1989 byli či stále jsou magnátovi z Agrofertu a bývalému ministrovi financí Babišovi nablízku. Na všechny média postupně už upozornila, ale ještě nikdo nedal všechna jejich jména a příběhy, doplněné o další nové informace, vedle sebe. Takové čtení totiž přináší zajímavé a nečekané souvislosti. Počet estébáků kolem Babiše je zarážející.
Špiónka Kleslová v utajení i dnes
Žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím podal spolek s názvem DI, který se zabývá vymáháním práva na informace, už v lednu 2015. Prostřednictvím svého předsedy, právníka a brněnského zastupitele Michala Kincla (TOP 09) se spolek zeptal, jaké konkrétní služby poskytovala v letech 2011 až 2015 Radmila Kleslová Českým drahám. A v neposlední řadě také, jakou odměnu za to tehdejší starostka Prahy 10 dostávala.
Pro připomenutí: média tehdy spekulovala, že Kleslová od Českých drah pobírala zhruba 40 tisíc korun měsíčně. I tehdy se státní dopravce omezil na vyjádření, že si ji platí za legislativní analýzy. Nebylo to přitom jediné angažmá, které Kleslová v tu dobu v podnicích se státní účastí měla. Podobně svou práci pro České dráhy nechce komentovat ani sama Kleslová. Bývalá starostka desáté městské části se dnes věnuje advokátní praxi a při odpovědi na dotaz se odkazuje na advokátní tajemství. Ta zároveň za poradenskou činnost inkasovala 100 tisíc korun od polostátní energetické firmy ČEZ.