MOSKVA – V nedávné době spuštěné nové letecké spojení s řadou východoruských měst, přestává být rentabilní pro první dvě letecké společnosti. Saratov Airlines a Jakutija Airlines, které stáhnutí z Prahy odůvodňují slabým rublem vůči euru i dolaru, především pak velkém nezájmu cestujících.

Dominantními hráči tak budou ČSA a Aeroflot, i těm ale nově přibude konkurence. Nedávno vstup na linku mezi Prahou a Moskvou ohlásil Travel Service. Přímé spojení ze Saratova a z Krasnodaru bude možné pak jen s přestupem v Moskvě. Tlak západu i slabý kurz rublu tlačí ke zdi i další leteckou společnost Bars Aero z Kazaně, ta do Prahy létala na několika spojích týdně.

Od března ale i přes pokles rublu i řadu potíží některých dopravců, začne létat Transaero z Moskvy, doplní tak majoritní Aeroflot i ČSA. Dlouhodobě se více dopravců na lince z Prahy do Moskvy uživit nemůže, dříve dominance dvou leteckých společností bude rozhodující v nadcházejícím letním letovém řádu. Ohlášený vstup Travel Service, a především příchod Transaero ukáže až čas, zda se z dříve nejvýnosnější linky ČSA nebude stahovat někdo další.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments