Letecká společnost Air China, obnovuje po letech pravidelné letecké spojení obou metropolí Jedná se o první let společnosti Air China do tohoto města od října 1999, kdy tato aerolinka ukončila provozování letů na trase Peking-Curych. Na oslavu obnovení této trasy obdrželi pasažéři speciální dárky od dvou ikonických švýcarských značek – výrobce hodinek Hublot a výrobce čokolády Lindt.

{loadmodule mod_banners,Banner 468 x 60}

{loadmodule mod_bw_social_share,BW Social Share}

Zaměstnanci společnosti Swissport, poskytovatele pozemních služeb pro Air China ve Švýcarsku, byli oděni do tradičních švýcarských krojů a při vítání inauguračního letu rozdávali čínské koláčky štěstí.

Curych je největším městem Švýcarska a hlavním městem kantonu Curych. Je také hlavním obchodním a kulturním centrem Švýcarska. Curych je jako symbolické centrum švýcarského bankovnictví a jedno z největších finančních center světa sídlem bank Union Bank of Switzerland (UBS), Credit Suisse a mnoha dalších soukromých bank.

V posledních letech udržovaly Čína a Švýcarsko mnoho významných výměn a bilaterálních obchodních vztahů, které se ještě posílily. V lednu tohoto roku se obě země dohodly na mnoha oblastech podpory iniciativy Jeden pás a jedna stezka, včetně výstavby infrastruktury, financí, pojištění a průmyslu. Tyto dvě země se také dohodly na představení akce Sino-švýcarský rok turistiky 2017 (Sino-Swiss Year of Tourism) za účelem zvýšení objemu turistiky. Kromě nové trasy Peking-Curych létá společnost Air China třikrát týdně z Pekingu do Ženevy a zpět.

Tyto přímé spoje mezi Čínou a Švýcarskem pomohou propagovat turismus a kulturní výměny a usnadní spolupráci těchto dvou zemí v rámci inovačního strategického Sino-švýcarského partnerství. Společnost Air China poskytuje ze své centrály v Pekingu 398 leteckých tras do 181 destinací v 39 zemích a regionech, včetně 64 zahraničních destinací, 114 lokálních destinací a 3 regionálních destinací (Hongkong, Macao a Tchaj-wan). Spolu se svými partnery z letecké asociace Star Alliance nabízí tato společnost spojení do 1330 destinací ve 190 zemích.

Air China je největším přepravcem mezi Čínou a Evropou, který provozuje 26 tras s nabídkou téměř 300 letů týdně do 20 důležitých evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Mnichov, Frankfurt, Vídeň, Řím, Moskva, Barcelona a Madrid. Všechny evropské trasy jsou obsluhovány letadly se širokým trupem.

Let č. CA781/2, čtyřikrát týdně (úterý, středa, čtvrtek a neděle). Odlet z Pekingu ve 02:35 a přílet v 07:25; zpáteční let odlétá z Curychu ve 12:55 a přilétá v 05:05 (všechny časy jsou místní). Tyto lety budou obsluhovány letouny Airbus A330-200 s nabídkou sedadel obchodní třídy, které mohou být plně rozloženy na 180 stupňů. Sedadla třídy Premium Economy nabízejí o 20 % větší prostor pro nohy oproti běžné ekonomické třídě, sedadla v ekonomické třídě jsou navržena ergonomicky za účelem snížení únavy. Všechna sedadla jsou vybavena osobním zábavním systémem.

{loadmodule mod_banners,Banner 480 x 300}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments