Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, získá od nových investorů miliardu dolarů (přes 25 miliard korun). Posiluje tak své finance v době negativních dopadů koronavirové krize na cestovní ruch. Airbnb oznámila, že nový kapitál poskytnou investiční firmy Silver Lake a Sixth Street Partners.

Hotovostní rezerva Airbnb se díky nové investici zvýší zhruba na čtyři miliardy dolarů (přes 100 miliard korun). Firma hodlá peníze využít zejména k tomu, aby přilákala další majitele realit, kteří by využívali jejích služeb, uvedla agentura Reuters.

„Ačkoli jsou nynější podmínky pro ubytovací průmysl zjevně obtížné, touha cestovat a získávat autentické zážitky je hluboká a trvalá,“ uvedl jeden z ředitelů společnosti Silver Lake Egon Durban.

odle listu Financial Times některé údaje signalizují, že rezervace přes Airbnb se na trzích nejvíce zasažených šířením koronaviru propadly zhruba o 90 procent. Společnost Airbnb minulý týden uvedla, že vynaloží 250 milionů dolarů na kompenzaci části ztrát, které rušení rezervací přináší pronajímatelům.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments