Alza.cz nadále šlape do elektromobility. Po vozech Tesla, BMW i3, Aixam či motorkách ZERO přichází v novém roce s další lahůdkou. Ode dneška nabízí retro elektrický skútr Čezeta 506. Její elektrickou verzi nabízí internetový prodejce exkluzivně jako jediný e-shop v České republice a na Slovensku.

Elektrický skútr Čezeta 506, dříve známý pod přezdívkou „prase“, bude skladem ve dvou barevných i cenových variantách.  Žlutý vyjde na 332 992 Kč, za limitovanou bílou verzi dá zákazník o 90 tisíc více.

Oba modely mají pod kapotou výkonný elektromotor pro maximální rychlost 123 km/h a dojezd až 150 km (resp. 90km/h a dojezd 100 km v případě levnější verze) na jedno nabití. Zájemci si mohou novinku prohlédnout již teď na showroomu v Praze 7 – Holešovicích

„Šedesát let od výroby prvního modelu Čezeta jsme se rozhodli podpořit tuto kultovní značku i v další etapě její existence. Jde o první ryze český sériově vyráběný elektroskútr. Má kompletně české patenty i většinu komponentů a věříme, že kromě užitných vlastností to budou také zajímavé sběratelské kousky,“ říká ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík a dodává: „K dispozici bude i jeden z prvních vyrobených kusů, dá se tedy očekávat, že jeho hodnota v čase zásadně poroste.“

Alza.cz automobily, motorky i koloběžky poháněné elektřinou nabízí už nějakou dobu.  Navíc plánuje i postupnou elektrifikaci vozového parku – po testování elektrododávky Voltia eNV200 Maxi objednala 4 kusy tahačů Tesla Semi.

Po pilotním testování elektrododávky Voltia pro rozvoz zboží plánuje v příštích letech nahradit veškerá firemní vozidla za elektromobily v čele strucky od Tesly.  Ty by měly do budoucna synchronizovat centrální sklady v ČR, Slovensku, Maďarsku s dalšími v Evropě. Už teď přitom vozový park firmy rozšířila elektrická Kia Soul.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments