Prahu a americkou Filadelfii spojí od května příštího roku přímá letecká linka. Zajistí ji American Airlines. „Lety budou k dispozici v letní letové sezóně denně a budou zajišťovány letadlem typu Boeing 767 s kapacitou okolo 200 míst. Ve Filadelfii pak bude možnost přestupu na další lety do destinací v Severní Americe i Karibiku,“ říká mluvčí Letiště Václava Havla Praha Marika Janoušková.

{loadmodule mod_banners,Banner 468 x 60}

{loadmodule mod_bw_social_share,BW Social Share}

„Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA – například do Los Angeles, San Francisca, Miami nebo Bostonu,” řekl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Pravidelná linka do Filadelfie bude už třináctým dálkovým spojením z Prahy a zároveň čtvrtým pravidelným letem na americký kontinent. V současnosti se cestující dostanou z Prahy přímo do New Yorku a taky do kanadského Montrealu a Toronta.

Dálkové linky se z Prahy v posledních letech rozšiřovaly především východním směrem. V červenci například letecká společnost China Eastern Airlines oznámila zájem provozovat lety z Prahy do středočínského města Si-an. Po zahájení jejich provozu v říjnu tak bude mít Praha čtvrté spojení s Čínou po Pekingu, Šanghaji a sečuánském Čcheng-tu. Další novinkou v letovém řádu je spojení Prahy a katarského Dauhá.

{loadmodule mod_banners,Banner 480 x 300}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments