Policie v Sydney dnes uzavřela slavnou pláž Bondi poté, co davy na ní překročily počet lidí, kteří se podle australských nařízení mohou na veřejnosti sejít. Úřady zakázaly shromažďování více než 500 osob ve snaze dostat pod kontrolu šíření koronaviru. Tím se v Austrálii zatím podle ministerstva zdravotnictví nakazilo 874 lidí, ale média už uvedla, že po aktualizaci údajů z několika států přesáhl počet nakažených 1000; sedm lidí zemřelo, uvedla agentura Reuters.

Navzdory šířícímu se viru ale Australané i zahraniční turisté proudí na pláže a ignorují rady, aby se raději drželi doma, napsal zpravodajský server BBC News. Na pláži Bondi se v posledních dnech scházely tisíce lidí, které sem přilákalo nezvykle teplé podzimní počasí na jižní polokouli.

Ministr zdravotnictví Greg Hunt řekl, že davy na nejslavnější australské pláži jsou „nepřijatelné“. Policejní ministr státu Nový Jižní Wales David Elliott při oznámení o uzavření pláže Bondi varoval, že policie bude postupovat stejně ve všech případech, kdy lidé nebudou dodržovat nařízení. „Není to něco, co bychom dělali pro vlastní zábavu,“ dodal Elliott na tiskové konferenci, kterou vysílala místní televize. „Jde nám o záchranu životů.“

Elliott uvedl, že plavčíci, kteří střeží mnoho pláží ve státě, budou pravidelné počítat přítomné. A pokud bude na kterémkoli místě více než 500 lidí, pláž se zavře a lidé budou muset odejít.

Premiér Scott Morrison v pátek zpřísnil pravidla shromažďování osob ve vnitřních prostorách. Taková místa, jako jsou bary a restaurace, musí dodržet maximální hustotu jednoho člověka na čtyři metry čtvereční. Celkové limity maximálně 100 lidí ve vnitřních prostorách a 500 lidí ve venkovních přitom nechal v platnosti.

Australská reakce na pandemii způsobenou šířením koronaviru je méně striktní než v některých částech Evropy a Severní Ameriky. V zemi například stále zůstávají otevřené školy a pokračuje výuka.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments