Českou automobilku Škoda auto povede od 1. července současný šéf prodeje značky Volkswagen Klaus Zellmer, který ve funkci nahradí Thomase Schäfera. S odvoláním na své zdroje to v pátek uvedl německý magazín Automobilwoche. Schäfer od pátku převzal provozní řízení značky Volkswagen, zároveň ale do konce června povede i Škodu Auto.

Škoda, která stejně jako značka Volkswagen patří pod koncern Volkswagen, by v těchto dnech měla výběr nového šéfa podle očekávání oznámit.

Týdeník Škodovácký odborář v únoru uvedl, že ve hře o šéfa Škody je devět uchazečů. Automobilwoche před zhruba týdnem napsal, že v užším výběru jsou již jen dva kandidáti, v pátek pak uvedl, že vítězem výběru se stal Zellmer. „Shodně to uvádí několik zdrojů,“ napsal magazín.

Schäfer do čela české automobilky přišel 3. srpna 2020, z funkce tak odejde téměř po dvouletém působení.

V březnovém rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že chce, aby si mateřský koncern Volkswagen vybral pro vybudování továrny na automobilové baterie Českou republiku. Schäferovu podporu označil deník za dárek na rozloučenou.

Po Bernhardu Maierovi, který byl předsedou představenstva Škody Auto v letech 2015 až 2020, by Zellmer byl druhým šéfem mladoboleslavské automobilky, který původně působil jako vrcholový manažer u Porsche.

Zellmer je od září 2020 šéfem prodeje, marketingu a poprodejních služeb automobilky Volkswagen. V minulosti působil právě v automobilce Porsche, která je od roku 2009 součástí koncernu Volkswagen. Mezi lety 2010 až 2015 byl dokonce šéfem představenstva tohoto stuttgartského výrobce sportovních aut.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments