S blížícím se létem a prázdninami s ním spojené, začala atakovat do nižších cenových hladin i cestování vlakem. Konkrétně u Českých drah a Leo Expressu. Rázem tak konkurenční boj, a obviňování z nízkých cen za jízdenky mezi dopravci je tak nějak na vedlejší koleji. Leo Express dal do prodeje jízdenky za 79 a 99 korun za cestování mezi městy na jeho trase. Národní dopravce pak vrací do prodeje neomezené cestování na 14 dnů za 990 resp. za 1190 korun.

INFOGRAFIKA: ČESKÉ DRÁHY & LEO EXPRESS

Konkurenční boj na hlavní páteřní trase mezi Prahou a Ostravou graduje především v nabízených cenách za jízdenky. Leo Express si od snížení cen slibuje větší zájem o jeho vlaky, do kterých se mu v poslední době nedaří dostat více platících zákazníků. Snížená cena za cestování mezi libovolnými městy v relaci 79 a 99 korun je ale dočasná. Dopravci se tak připravují na letní sezonu, ta obnáší prakticky nižší zájem o nabízené služby a přepravu vlakem jako takové.

České dráhy oživují dříve velice oblíbenou variantu „Jízdenka na léto“, kdy prakticky za cenu 1190 korun (bez držitele IN karty a ISIC) je možné cestovat vlakem po celé síti Českých drah. Dopravci o sníženém zájmu letního cestování vědí, proto v minulosti oblíbená forma SONE+ (skupinové cestování na víkend) zaznamenává velkou oblibu ve svých prodejích, a zákazníci na tyto nabídky promptně reagují.

Leo Express akční ceny jízdenek nabízí dočasně. Prodej jízdenky v takové výši je navíc podmíněn i vlastněním věrnostní karty Smile:) která takto výhodný nákup preferuje nákupem v elektronické podobě. Ačkoliv je cenová hladina 79 a 99 korun dočasná, dopravce platnost trvání této nabídky nezveřejnil.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/magaziny/firmy/2062-blizi-se-leto-a-zeleznicni-dopravci-nasazuji-akcni-ceny-jizdenek-podnakladove-ceny-nejsou-na-poradu-dne{/qrcodegenerator}

České dráhy vlastní produkt letního cestování začnou nabízet už od 9. června. Platnost tohoto cestování je pak možné realizovat od 1. července do 31. srpna tohoto roku, tedy ve všech vlacích druhé třídy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments