Redakce Magzine a MagAIR uvedla tento týden do provozu připojení zcela nových solárních panelů na napájení primárního serveru, na kterém jsou v provozu především portály Magzine.cz a další projekty skupiny MagzineMedia. Záložní server je stále z důvodů bezpečnosti napájen z hlavní sítě. Podaří se nám tak snížit roční zátěž CO2 o více jak 34kg.

Redakce Magzine.cz se po měsících vrátila ke konceptu zpravodajství z regionů. Zatím pouze z Prahy a Středočeského kraje, a dále z Brna a jižní Moravy. Už v začátku byla tato rubrika velmi důsledně sledována, co se návštěvnosti a čtenosti obsahu týká. Nechceme portál až moc rozšiřovat o další rubriky, které také mohou být svým obsahem z článků i duplicitní - tomu se i nadále snažíme bránit.

Obsah portálu FIRENET.cz definitivně končí na doméně stejného jména, nově celý stávající obsah naleznete zde, na portálu MAGZINE.cz, proč? Důvod má více faktorů, předně je to změna serverů, resp. jejich systém. Nově nebudeme všechny portály provozovat pod Windows Server, ale na platformě Linux. Z toho důvodu padla volba i na dlouhou dobu odkládanou změnu domény. Několik týdnů probíhalo poměrně rozsáhlé "ladění" přechodu z jednoho serveru na druhý, ale také integrace již zakoupených, případně zcela nových interních nástrojů pro provoz tak obsáhlého portálu.

Zobrazit další