Solární panely zajišťují ve slunečných dnech provoz našich dvou serverů

Redakce Magzine a MagAIR uvedla tento týden do provozu připojení zcela nových solárních panelů na napájení primárního serveru, na kterém jsou v provozu především portály Magzine.cz a další projekty skupiny MagzineMedia. Záložní server je stále z důvodů bezpečnosti napájen z hlavní sítě. Podaří se nám tak snížit roční zátěž CO2 o více jak 34kg.

Od technologií chceme maximum!

Už od začátku nového konceptu stránek Magzine.cz bylo deklarováno, že profil portálu bude naprosto ojedinělý technologický počin, který bude aplikován jak na frontpage, samosebou i v bagpage, tedy v zázemí provozu redakce. Obsah portálu je dnes už zcela automatizován, a to dle chování Vás, čtenářů. Psaní článku se tak stalo zábavou pro autory, kteří se nemusí už dnes o žádné vedlejší souběžné editační nástroje vůbec starat. Vše je zcela automatizováno, a tedy i podřízeno předem nastavené direktivě v publikaci článků a dalšího obsahu na webu.

Dnes, tedy 5. srpna 2017 bylo uvedeno v život, propojení nových solárních panelů v počtu 18 x 200W. Jeden takový panel nám dokáže za rok vyrobit 160 kWh. Ne-jen, že se nám za jeden rok vrátí investice do serverů a optického datového připojení, ale i nadále nám tento zdroj energie bude vydělávat peníze na další servery, případně vývoj nástorjů pro prezentaci obsahu článků a mobilních aplikací které již provozujeme.

Jak bylo deklarováno, solární panel vyrobí 160 kWh energie kterou oceníme běžnou cenou 5 Kč/kWh. To je celkem 800 Kč výnosu. Těchto 800 Kč výnosu při investici 4500 Kč odpovídá úrokové sazbě 17% p.a. Pouze slunce Vám nabízí tak vysoký úrok.

Samosebou Vás o dalších novinkých ze zákulisí provozu portálu budeme rádi seznamovat.

Redakce