Bratislavské Štefánikovo letiště, kam létají také České aerolinie, zavedlo plošné kontroly osob, které vstupují do letištního terminálu. Jde o součást balíku bezpečnostních opatření po útocích v Belgii, řekl šéf letiště Ivan Trhlík. Cestující se prozatím nemusejí dostavit k odletům dříve než dosud.

Bezprostředně po vstupu do letištní haly musejí cestující nově projít bezpečnostním rámem, na kontrolu zavazadel má ochranka k dispozici také zvláštní zařízení. Do terminálu se lze nyní dostat pouze jedním vstupem.

„Teroristické útoky v Bruselu změní způsob cestování. Letiště Bratislava jako jedno z prvních v Evropské unii aktivovalo celý komplex bezpečnostních opatření, z nichž většina zůstane cestující veřejnosti skryta. Aktivace takovýchto bezpečnostní opatření nikdy v minulosti nebyla na bratislavském letišti přítomna,“ uvedl Trhlík. Dodal, že zmiňovaná opatření s největší pravděpodobností zůstanou v platnosti trvale.

Po absolvování nově zavedené vstupní kontroly se cestující budou muset stejně jako dosud podrobit bezpečnostní kontrole i před nástupem do letadla. Podle Trhlíka pasažéři v souvislosti se zpřísněným bezpečnostním režimem zatím nemusejí dorazit na letiště dříve než v uplynulých dnech. „Nevylučuji, že do budoucna bude nutné se dostavit k odletu možná i o hodinu dříve než předtím,“ řekl Trhlík.

Slovensko po útocích v Bruselu v tomto týdnu vůbec poprvé zvýšilo stupeň teroristického ohrožení země na druhý z dosud nejnižší úrovně. Podle tamního ministerstva vnitra přímá hrozba teroristického útoku zemi ale nehrozí. Slovenská policie současně vyslala do ulic více policistů a strážníků, například na bratislavském letišti jsou hlídky vybavené samopaly.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments