Dceřiná společnost City Flyer která patří pod matku British Airway, začně v zimním letovém řádu operovat z Prahy na letiště London City denně. Doposud je to pouze šestkrát týdně. Letiště Praha tak potvrdilo očekáváné změny před končícím letním letovým řádem, řada změn bude právě v tom zimním.

I nadále je tak možné cestovat z Prahy na všechna mezinárodní letiště v Londýně, kam je možné využít i jiné letecké společnosti. Mimo hlavní London City, které jsou spíše dominantou Britisch Airways, se dnes cestující dostane přímou linkou na letiště Stansted, Luton, Heathrow a Gatwick.

Nový spoj bude operovat z Prahy v sobotu v čase 7:10 ráno, zpět pak odlet z London City ve 12 hodin. City Flyer bohužel nadále udržuje nízkou kapacitu této linky, která se tak stává často vyprodanou na několik dnů předem. Podle informací redakce Magzine od Letiště Praha, jednání na zvýšenou kapacitu letadla jsou v dohledu v jednání.

Zimní letový řád přinese do Prahy řadu změn

City Flyer bude nasazovat dvě letadla o kapacitě 98 míst a druhé s kapacitou 76 míst. Zůstává i doba letu, ta kromě nepatrných změn zůstává nadále dvě hodiny.

Od 29. října zavede dopravce easyJet novou linku do severoirského Belfastu. Pokračovat bude také linka Cyprus Airways mezi Prahou a Larnakou a společnost Qatar Airways bude od 28. října létat z Dauhá do Prahy letadlem Boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 254 cestujících.

Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí přes 7,43 milionu cestujících, což je meziročně o deset procent více. K růstu přispělo především navyšování kapacit současných spojů a zavedení nových linek. Letiště tak zatím naplňuje prognózy z počátku letošního roku, podle kterých by za celý rok mělo odbavit rekordních 17 milionů pasažérů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments