Cestovní kancelář Čedok se zbavuje své poloviny v CK Eso travel. Valná hromada Čedoku v úterý odsouhlasila prodej akcií podnikateli Tomáši Cikánovi a jeho rodině. Tento krok byl iniciován ze strany Čedoku,“ uvedl předseda představenstva Čedoku Radek Drechsler. Akcie by podle něho měly být předány a zaplaceny příští týden, avšak další podrobnosti transakce neprozradil. Podle informací deníku E15 je to částka v řádu desítek milionů.

Prodej majetku souvisí mimo jiné s blížící se změnou majitele Čedoku. Nejstarší tuzemskou kancelář ovládne po schválení antimonopolním úřadem zřejmě už v říjnu polská Itaka. Ta se chce podle Drechslera zaměřit výhradně na rozvoj značky Čedok. Prodej poloviny Esa v úterý nicméně ještě schvalovali zástupci končícího majitele Čedoku, finanční skupiny Odien. Cikán chce svou firmu dále rozvíjet. Budoucnost cestovního ruchu spatřuje ve službách s vyšší přidanou hodnotou, tedy hlavně v poznávacích zájezdech pro nejbohatší klienty. Za poslední tři roky proto fakticky vymazal z nabídky Esa pobytové dovolené.

„V tomto směřování jsme se bohužel neprotnuli s Čedokem ani s Itakou,“ uvedl Cikán. Eso travel organizuje například cesty kolem světa jediným pronajatým letadlem. S téměř půlmiliardovými tržbami patří mezi největší tuzemské cestovky. Symbióza Čedoku a esa se datuje od roku 2002, kdy Cikán polovinu své firmy Čedoku prodal. existovalo přitom předkupní právo obou stran, založené na gentlemanské dohodě. v minulosti se několikrát schylovalo ke změně vlastnických poměrů v esu, oba majitelé ale nakonec vždy dali přednost vzájemné spolupráci.

Tržby Eso travel se blíží 500 milionům korun, patří mezi největší tuzemské cestovky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments