Cena benzinu i nafty jde nahoru. Nejprodávanější Natural 95 nejspíš pokoří hranici 31 korun za litr

0

Ceny pohonných hmot v Česku druhý týden v řadě rostou. Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o 12 haléřů na průměrných 30,74 Kč/l. Nafta stojí průměrně 29,78 Kč/l, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Pohonné hmoty zlevňovaly zhruba od poloviny února až do druhé poloviny března, kdy se dostaly nejníže za víc než čtyři měsíce. Poté začaly ceny opět stoupat. Konec zlevňování předpovídali analytici, poukazovali na růst cen ropy na světových trzích.

Nejdražší benzin je v Praze, kde se za litr platí v průměru 31,40 Kč. Přes 31 korun se jeho průměrná cena dostala ještě na Vysočině a těsně také v Plzeňském a Středočeském kraji. Za naftu zaplatí řidiči nejvíce na Vysočině, a to v průměru 30,50 Kč/l. V Praze je to o sedm haléřů méně.

Naopak nejlevnější pohonné hmoty jsou v Ústeckém kraji. Natural tam stojí průměrně 30,40 Kč/l, jen o dva haléře dražší je v Královéhradeckém a Jihočeském kraji. Nafta se v Ústeckém kraji prodává v průměru za 29,33 Kč/l.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments