Ceny ropy se dál drží pod 80 dolary za barel. To je nejnižší hranice za téměř čtyři roky. Hodnota komodity by se na burze podle odborníků neměla výrazně zvyšovat ani v příštích několika týdnech. Ropy je na trhu moc a zatím to nevypadá, že by se poptávka po ní měla zvýšit.

K tomu zásadním způsobem přispívají nepříznivé makroekonomické zprávy ze zemí, které patří mezi největší spotřebitele ropy, tedy z USA a Číny. Včera například přispěly k poklesu ceny komodity také údaje o růstu zásob v důležitém ropném překladišti ve Spojených státech.

Hodnota americké lehké ropy sice oproti včerejšku mírně vzrostla, stále je ale pod 80 dolary za barel – konkrétně se obchoduje za necelých 75 dolarů za barel. Cena severomořské ropy Brent také mírně poskočila nahoru, obchoduje se za 79 dolarů za barel. Někteří analytici se domnívají, že v příštích týdnech až měsících může ropa jen zlevnit. Odhaduje to například Mezinárodní agentura pro energii.

Podle ní vstoupil trh s ropou do nové éry, a to kvůli pomalejšímu ekonomickému růstu v Číně a rozvoji těžby břidlic v Americe. To prý bude mít za následek, že hodnota komodity jen tak rychle nevzroste. Po zbytek roku se tak podle analytiků situace s cenami ropy zřejmě výrazně nezmění.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments