České dráhy mají kompletní představenstvo. V pondělí začal platit mandát nového člena Františka Bureše. Ten v současné době vykonává funkci ředitele opraven železničních vozidel DPOV Přerov. Bureš bude mít ve vedení společnosti v referátu opravárenství a modernizace vozidlového parku Českých drah a ČD Cargo.

Po dlouhé době tak dozorčí rada zvolila nepolitického kandidáta, případě člověka s vhodnou odborností stejného oboru který vykonával, případně i pro dráhy vykonává. Mimo opravny DPOV, působil také ve firmě Škoda Holding a Alstom France.

I nadále tak zůstává páté místo člena představenstva neobsazené, dozorčí rada jej chce obsadit během příštího roku, případně po dohledání vhodného kandidáta. Pro České dráhy je to zlomový okamžik, neboť dozorčí radu i představenstvo firmy obsazují především lidé z oboru (viz. výše), což vzhledem k minulé době je značný pokrok.

O rozšíření tříčlenného představenstva ČD na pětičlenné rozhodl začátkem měsíce řídicí výbor, který v ČD zastupuje vlastníka, jímž je stát. Podle předsedy řídicího výboru a druhého z náměstků šéfa dopravního resortu Karla Dobeše má rozšíření počtu členů představenstva posílit manažerský tým dopravce a připravit jej na budoucí důležité úkoly. Mezi nimi uvedl například udržení ratingu ČD v investičním pásmu, snížení zadlužení nebo převod nádraží na Správu železniční dopravní cesty.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments