Soupravy SC Pendolino prochází v současné době náročnou modernizací interiéru, které jim dávají velmi moderní a vkusný styl. Foto: Magzine.cz

Epidemiologická situace a omezení volného pohybu lidí vedou k výrazně nižšímu zájmu o cestování vlakem, České dráhy tak ve spolupráci s ministerstvem dopravy a zahraničními partnerskými dopravci pokračují v úpravách některých dálkových spojů. Dočasná omezení se nově budou týkat linek Praha – Berlín a Praha – České Budějovice.

V koordinaci s německým partnerem Deutsche Bahn bude od 3. listopadu omezen provoz vlaků EC Berliner na trase Praha – Děčín – Drážďany – Berlín. Směrem do Německa jsou zrušeny linky EC 178 a 170 s odjezdy z Prahy hl. n. v 6:26 a 16:26. Ve zpátečním směru do Prahy z Berlína nepojedou vlaky EC 171 a 175 s odjezdy v 7:16 a 13:16. Tato omezení mají platnost až do odvolání, ostatních spojů na této trati se žádná opatření netýkají.

Od 4. listopadu je také omezen provoz vlaků linky Ex 7 Jižní expres na trati Praha – České Budějovice. Na této trase dojde až do odvolání ke zrušení vlaků Ex 530 – 538, 540, 541, 543 a 545.

Ostatní spoje na této trase pak postihnou četná omezení. Večerní vlak z Lince pojede pouze do Českých Budějovic, kde jízdu skončí. Spoj linky Ex 539 z Prahy do Českých Budějovic nebudou moci cestující využít o víkendech, v pracovní dny pak bude vyjíždět ze stanice Praha hl. nádraží. Vlak Ex 333 pojede o víkendech a svátcích ze stanice Praha – Holešovice, v další dny bude vyjíždět z Prahy hl. n. Ranní spoje na této trase pojedou bez omezení a jako náhradní dopravu v tomto úseku budou cestující moci využít rychlíky R 17.

Dopravci sčítají ztráty, ty nadále rostou. České dráhy přijdou až o tři miliardy

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments