České dráhy spouští zcela nový portál Vlakopedie, jedná se o rozcestník řady informací, které souvisí se službami dopravce směrem k cestujícím. Dráhy jsou dlouhodobě kritizovány za nepřehlednost v nabízených službách, zejména pak v cenovém rozpětí řady produktů – jízdenek.

Zájem o cestování vlakem v Česku v posledních letech roste. České dráhy za posledních 5 let zaznamenaly nárůst cestujících o 7 milionů osob a celý drážní obor pak o 12 milionů osob, zatímco přeprava v autobusové dopravě za stejné období klesla skoro o 22 milionů osob.

Aplikace Můj vlak drtí s přehledem konkurenci

Čechům s téměř 18 cestami na 1 obyvatele včetně kojenců patří s velkým náskokem první příčka v počtu cest vlakem na jednoho obyvatele mezi novými členskými státy Evropské unie. Vlakopedie si klade za cíl přispět k dalšímu zájmu o komfortní, bezpečné a ekologické cestování na železnici. Vlakopedie se tak stává informačním centrem s řadou nezodpovězených otázek od cestujících, předně má usnadnit onu orientaci v nabízeném portfoliu služeb, a že jich od státem vlastněného dopravce není zrovna málo.

Investice do mobilní aplikace Můj vlak se dopravci postupně vrací zpět, předně se stále se zvyšujícím počtem pravidelných uživatelů, těch je v současné době téměř 500 tisíc. Dráhy aplikaci i nadále zdokonalují o přidávání zcela nových funkcí, což je např. poloha vlaku, nástupiště, kde vlak zastaví, bleskové info o mimořádnostech, ale i zdokonalená část online plateb. I nadále tak aplikace Můj vlak drtí v tomto segmentu konkurenci, která jej ztrácí z dohledu.

V testu portálu Magzine.cz zvítězil i palubní portál SC Pendolino, ale i prvenství v konektivitě bezdrátového připojení k internetu, které mají České dráhy ze všech dopravců nejspolehlivější.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments