Rychlé internetové připojení chtějí České dráhy ve větších železničních uzlech do dvou let. Bezplatné WiFi připojení tak bude k dispozici každému, kdo cestuje po železnici, a může tak ještě využít bezdrátové připojení k libovolné činnosti, což dráhy v současné době nabízejí v desítkách svých vlaků, a je v současné době jedno z nejkvalitnějších na domácí železnici.

Pilotní projekt odstartoval na hlavním nádraží v Praze, bezdrátová připojení k internetu budou i ve všech ČD centrech a čekárnách ČD Lounge. Bezdrátový internet ale nebude k dispozici jen v místech nádražních budov, pokrytí signálem budou i nástupiště větších železničních stanic. Projekt zastřešuje ČD Telematika ve spolupráci se sdružením CESNET. Po Pardubicích pak bude bezdrátový internet instalován do celé dvorany Masarykova nádraží v Praze.

České dráhy tak i nadále plní standard mezinárodní sítě Eduroam, což je v mnoha ohledech i domácích podmínkách mnohdy velmi těžké. Po Praze a Pardubicích, přijde na řadu Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň a Brno. Po pokrytí větších měst, chce ČD Telematika přistoupit i na lokální tratě vyššího významu, což jsou větší stanice s přestupy na více vlaků ap.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments