NOVÉ SPOJENÍ | Při nedávné návštěvě ministra dopravy Antonína Prachaře v Rakousku, byla projednávána také otázka dálničního propojení obou zemí. Rakousko je tak doposud jediná ze zemí, která s Českou republikou nemá spojení dálniční infrastrukturou. Přitom s Polskem, byla Česká republika spojena nedávno dálnicí D1 a R48.

DO RAKOUSKA PO DÁLNICI ZATÍM V PLÁNU | ILUSTRACE: ŘSD

Na jihu země, konkrétně od dálnice D3 bude pokračovat silnice R3 s napojením na S10 v Rakousku. Ministr dopravy Antonín Prachař tak jednal i o spolupráci v realizaci mostů na hranicích, tedy od Brna na silnicích R52 u nás a A5 v Rakousku. Zamýšlené dálniční propojení od D3 resp. R3 nemá zatím konkrétní místo. Obě země se tak chtějí na určení místa výstavby dohodnout.

Rychlostní silnice R3 by měla kopírovat stávající komunikaci od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště. Místo spojení dvou dálnic od nás a z Rakouska, bude nejspíš vedle stávajícího přechodu Dolní Dvořiště.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/2013-cesko-a-rakousko-chteji-dalnicni-propojeni-obou-zemi-jedno-z-moravy-a-druhe-z-jiznich-cech{/qrcodegenerator}

Ministr dopravy Antonín Prachař jednal o dokončení kvalitního dopravního spojení se svou rakouskou kolegyní Doris Buresovou. Buresová po jednání ocenila, že nová česká vláda dala ve vztazích s Rakouskem prioritu právě dopravnímu spojení. Obě ministerstva se dohodla na dalších termínech jednání. Úzká spolupráce mezi českou a rakouskou stranou bude pokračovat i v železniční dopravě.

FIRENET.CZ | ŘSD | MINISTERSTVO DOPRAVY

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments