FRAKNFURT – Národní dopravce rozšířil možnost nákupu tzv. elektronických jízdenek do více jak 2000 cílových destinací v Německu. Jedná se tak o logický krok, kdy od června začnou u nás jezdit nové jednotky Railjet, které sice dopravce nasadí z Prahy do Rakouska, ale Deutsche Bahn ve spolupráci s ČD a ÖBB otevírá více destinací pro síťové cestování.

Mimo specifických jízdních dokladů pro Německo, bude možné nakoupit jízdenky na platnost dvou dnů.

Elektronickou jízdenku je možné nakupovat od začátku dubna. Kromě dosud nabízených Včasných jízdenek a jízdenek SparNight do 24 německých měst si cestující můžou v eShopu na www.cd.cz/eShop koupit nově také běžné mezinárodní jízdenky do dalších zhruba dvou tisíc stanic v Německu. S elektronickou jízdenkou Českých drah je nově možné dojet například do Stuttgartu, Hannoveru, Dortmundu nebo Kolína nad Rýnem.

Půjde o běžné mezinárodní jízdenky bez integrované rezervace (tzv. NRT doklady), u kterých můžou zákazníci využít běžné typy slev, jako např. Rail plus, slevu pro děti do 15 let, slevy se zákaznickými aplikacemi ČD (IN 25 %, IN 50 % nebo IN 100 %) apod.

Platnost jízdenek je odchylně od mezinárodních tarifních ujednání 2 dny a doba předprodeje začíná 2 měsíce předem a končí 15 minut před odjezdem. K jízdenkám je možné dokoupit i rezervace, včetně rezervací na vnitrostátní německé vlaky. Na jednu jízdenku může cestovat maximálně 5 osob. Jízdní doklady lze zakoupit standardní cestou přes záložku Rychlý nákup nebo z nabídky Mezinárodní doklady – Německo.

ČESKÉ DRÁHY

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments