Evropská komise schválila prodej zhruba třetiny akcií leteckého dopravce České aerolinie firmě Travel Service. Komise to oznámila v prohlášení médiím. Brusel musel podle práva posoudit, jestli převod akcií nenaruší hospodářskou soutěž.

Podle EK omezení konkurence v letecké dopravě nehrozí, neboť cestující při letech na pražské letiště i při odletech z něj budou mít nadále možnost využít také služeb jiných společností. Travel Service se tak stává druhým největším akcionářem v ČSA po Korejských aeroliniích, které ve firmě vlastní 44 procent akcií a měly předkupní právo na dalších 34 procent.

Vlastnická struktura ČSA:

  • 44% KOREAN AIR
  • 34% TRAVEL SERVICE
  • 19,74% ČESKÝ AEROHOLDING
  • 2,26% ČESKÁ POJIŠŤOVNA

Tento zhruba třetinový podíl následně prodaly firmě Travel Service, která provozuje linkové i charterové lety. Zbytek akcií ČSA drží státem vlastněná společnost Český aeroholding. Její korporátní a marketingový ředitel Jakub Puchalský postoj Evropské komise vítá.

„My to považujeme za výraz důvěry v budoucnost leteckého dopravce. Současně ve spojení s dřívějším schválením restrukturalizačního plánu oběma stávajícími akcionáři, to znamená Českým aeroholdingem a Korejskými aeroliniemi, to považujeme za další krok k obnovení ziskovosti ČSA,“ uvedl Puchalský.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments