PRAHA – Do sedmi nových destinací zamíří letadla Českých aerolinií během letní sezóny 2015. České aerolinie postupně zahájí provoz na pravidelných linkách do Osla, Billundu, Corku, Bilbaa, Boloně a plánují otevřít také dvě v Rusku – do Kaliningradu a Kazaně. Kromě toho ČSA zavedou letecké spojení i mezi Billundem a Oslem. Prodej letenek do nových destinací zahájí společnost v celé distribuční síti ještě dnes, s výjimkou těch do Ruska, který odstartuje v průběhu prosince.

Provoz na lince do Osla ČSA zahájí 30. března 2015. Na začátku sezóny ji společnost bude operovat dvakrát týdně a od 30. května 2015 přidá další dva zpáteční spoje. V režimu čtyř týdenních frekvencí pak bude spojení v provozu do konce letní sezóny. ČSA budou na linku nasazovat výlučně letouny Airbus A319. Nová linka do Osla je zamýšlena pro lokální, tj. point-to-point trh z České republiky a Norska a rovněž pro transferové cestující z Norska do destinací ve Středomoří, které České aerolinie mají v letovém řádu již druhý rok díky code-share spolupráci s Travel Service. Linku do Osla plánují ČSA operovat zatím sezónně.

ČSA SE VE SKANDINÁVII DAŘÍ, I PŘES SILNOU KONKURENCI

Start nových spojů ČSA do Billundu v Dánsku je naplánován na 30. března 2015. Linku bude společnost provozovat čtyřikrát týdně. Spoje budou operovány v celoročním režimu letadly ATR 42 s možností operativního nasazení většího stroje ATR 72. Cílovou skupinou nové linky ČSA do Billundu jsou jak obchodní cestující, tak i turisté z obou zemí, ČR a Dánska.

V pracovních dnech, tj. v pondělí, středu a pátek budou spoje Českých aerolinií z Billundu pokračovat dále do Osla. Společnost chce i v tomto případě použít model úspěšně fungujících linek Praha-Bratislava-Košice a Praha-Hamburk-Göteborg. Linka do Corku bude v provozu od 14. května 2015 do konce letní sezóny v režimu dvou zpátečních frekvencí týdně. Letový řád linky je uzpůsoben hlavní cílové skupině, tj. turistům z jihozápadu Irska směřujícím na prodloužený víkend do Prahy, kterou doplní česká klientela mířící do jižního Irska za poznáním.

DO ŠPANĚLSKA JEN V LÉTĚ, JINAK S PŘESTUPEM

Spoje do španělského Bilbaa budou České aerolinie provozovat v hlavní letní sezóně, tj. v období od 1. června do 30. září 2015, v režimu dvou zpátečních frekvencí týdně. I spoje do Bilbaa jsou určeny zejména turistické klientele. Na linky do Corku i Bilbaa budou České aerolinie nasazovat Airbusy A319. Obě linky budou v provozu jako sezónní, tj. s přerušením provozu v zimní sezóně.

Na linku do Boloně se České aerolinie vrátí po čtyřech létech. Společnost ji bude operovat celoročně letadly ATR 72 čtyřikrát týdně v období od 29. března 2015. Linka do Boloně je určena jak obchodním cestujícím, tak i turistické klientele. Ceny jednosměrné letenky do Boloně budou začínat na 2538 Kč, zpáteční pak na 4745 Kč včetně všech poplatků.

I přes letošní meziroční pokles poptávky cestujících z Ruska do ČR je ruský trh pro České aerolinie velmi významným s vysokým potenciálem rozvoje díky možnostem zahájit provoz na linkách do nových destinací. To je důvod, proč České aerolinie plánují od začátku letní sezóny 2015 otevřít nové linky: do Kazaně a do historického Kaliningradu, důležité městské enklávy včleněné mezi Polsko a Litvu.

LETY DO RUSKA STÁLE VEDOU, DO KALININGRADU PŘÍMO

Spoje mezi Prahou a Kazaní budou České aerolinie operovat dvakrát týdně letadly Airbus A319. Ve stejných a atraktivních kombinacích dnů v týdnu pro víkendový i týdenní pobyt v Praze je naplánován i letový řád pro novou linku do Kaliningradu. Na linku mezi Prahou a Kaliningradem budou ČSA nasazovat turbovrtulové letadlo ATR 72. Obě linky, do Kazaně i Kaliningradu budou v provozu celoročně.

Celkem devět destinací a jedenáct pravidelných linek budou operovat České aerolinie mezi ČR a Ruskem od letní sezóny 2015. Kromě zmiňovaných novinek do Kazaně a Kaliningradu jsou to spoje z Prahy do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary, Rostova na Donu, Ufy a Permu, a pak dvojice linek z Karlových Varů do Moskvy a Petrohradu.

Letenky do Osla, Billundu, Corku, Bilbaa, Boloně i na spoje mezi Billundem a Oslem si cestující mohou zakoupit již od dnešního dne v celé distribuční a prodejní síti ČSA, tj. na webových stránkách společnosti, v kontaktním centru, v prodejních kancelářích a samozřejmě u cestovních kanceláří a agentur. Prodej letenek na nové linky do Ruska bude zahájen v průběhu prosince po dokončení všech provozních procesů spojených se zahájením nové linky a obdržení všech potřebných povolení od příslušných úřadů.

Zdroj: České Aerolinie, Letectvi.cz

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments