OMEZENÍ PROVOZU | Nejstarší Česká dálnice D1 obdrží celkem zajímavou novinku. Silničáři začnou od příštího týdne instalovat na více jak desetikilometrovém úseku betonová svodila. Stejný typ použivají i silničáři v Německu a v Rakousku. Jedná se o zcela bezpečný prvek zajišťující bezpečnost provozu při zhoršených podmínkách průjezdnosti, ale také silného provozu.

Řidiči se v takovém pruhu budou cítit bezpečněji, dodává šéf dálničního oddělení Bernartice Pavel Holejšovský.

{snippet 200}Výrazné komplikace čekají řidiče na dálnici D1 kvůli její modernizaci. Prakticky celý příští týden hned na dvou úsecích bude volný pouze jeden jízdní pruh a od dubna začnou dělníci s demolicí vozovky. Všechna auta tak pojedou pouze po jedné polovině dálnice. A to až do prázdnin. Pohodový a z hlediska dopravy bezproblémový průběh loňské přípravné části modernizace naší nejhorší dálnice řidiče příjemně překvapil, a tak se mnozí těší na její pokračování.

Kvůli stavbě mobilních svodidel se ve směru na Prahu od 112. a 75. kilometru D1 bude jezdit pouze v jednom jízdním pruhu, a to až deset kilometrů. A až se postaví svodidla, pak nejpozději od 1. dubna budou auta v obou směrech jezdit pouze po jedné polovině dálnice, protože tu druhou začnou dělníci bourat. A až do podzimu tak řidiče čeká jízda ve dvou velmi úzkých pruzích – levý má 2,5 metru, pravý 3,15. Občas ovšem ani to ne, jak potvrzuje Milan Dont z ministerstva dopravy.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1953-dalnice-d1-bude-mezi-pruhy-rozdelena-betonovym-svodidlem-zname-jsou-predevsim-z-nemecka{/qrcodegenerator}

Protože začátky bývají nejtěžší, tak právě duben bude pro řidiče na D1 asi nejnáročnější. Musejí si zvyknout, že až třetinu ze 70 kilometrů mezi Šternovem a Jihlavou pojedou obousměrně v úzkých pruzích po jednom pásu dálnice D1.  Ostatně jednoduché to nebudou mít ani policisté. Budou se sice v uzavírce nepřetržitě pohybovat, ale dostat se k místu nehody v tomto stísněném prostoru může být hodně složité. Velmi často nezbude jiná varianta než zastavit provoz v protisměru.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments