Společnost DB Schenker otevírá nové pozemní linky do Arménie, Ázerbájdžánu, Gruzie, Kazachstánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu a Turkmenistánu. Nové pravidelné spoje odjíždí z České republiky jedenkrát týdně a nabízí dostatečnou kapacitu nakládek i pro velké objemy zboží.

„Nové linky umožňují posílit napojení na východní trhy – Rusko, postsovětské a pobaltské státy, kde má koncern velmi dobré zastoupení,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice. Pro účely velkoobjemových přeprav využívá společnost také železnice, jelikož představují efektivní, šetrné a bezpečné řešení dodávky zboží do vzdálenějších zemí ve Střední a Jižní Asii. V loňském roce otevřela společnost DB Schenker čtyři nové linky do Ruska, které jsou úzce propojeny s evropskou přepravní sítí a umožňují přepravy do Petrohradu, Moskvy a dalších měst. Díky 22 pobočkám po celém Rusku a vlastní distribuční síti s pravidelným spojením poskytuje DB Schenker svým zákazníkům komplexní služby včetně proclení a pojištění.

DB Schenker podniká i na významném železničním trhu v Polsku. Firma v posledních pěti letech investovala desítky milonů EUR do vybudování velkých logistických překladišť kombinované přepravy. Podobný koncept by měl v budoucnu vzniknout jako logistické zázemí pro firmu Škoda Auto v Nymburce. V současné době je realizace této strategické stavby odložena.

NOVÁ KANCELÁŘ V KONGRESOVÉM CENTRU PRAHA

Společnost DB Schenker otevřela novou kancelář veletržní spedice a nadrozměrných přeprav v Kongresovém centru Praha, kam se letos přestěhovala z pražských Holešovic. „Hlavním důvodem změny sídla je pro nás strategické přiblížení se centru pražského výstavnictví i lepší pozice pro jednání s našimi zákazníky i obchodními partnery. Věříme, že přestěhování je pozitivním krokem a přidanou hodnotou pro budoucí rozvoj našich veletržních a projektových aktivit,“ uvedl Petr Slabý, produktový manažer výstav a veletrhů společnosti DB Schenker. Kongresové centrum Praha je důležitým bodem centrální Evropy pro pořádání kongresových projektů a akcí. Prostory nabízejí kapacitu až pro 9 300 návštěvníků ve více než 50 sálech a dalších přilehlých výstavních prostorách.

PROFIL DB SCHENKER

DB Schenker patří mezi přední světové poskytovatele integrovaných logistických a spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou v poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě toho nabízí inovační řešení, individuální přístup, vysokou profesionalitu a spolehlivost. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know-how a technického, technologického i kapitálového zázemí.

Globální síť DB Schenker zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků ve 130 zemích, to umožňuje organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments