Ceny dezinfekčních gelů i dalších ochranných prostředků před nákazou v posledních dnech vzrostly v některých případech až trojnásobně. Vyplývá to z aktuálních dat nákupního portálu a srovnávače cen Heureka.cz. V posledních dvou týdnech přitom vyhledávání těchto produktů stouplo o tisíce procent. Podle Heureky i dalších obchodníků je některé zboží ovšem dočasně nedostupné.

Průměrná cena dezinfekčního gelu Sanytol vzrostla během posledních tří dnů o 160 procent – z původních 81 korun za lahvičku se vyšplhala na 212 korun, uvedla obsahová manažerka nákupního rádce Heureka.cz Alexandra Čermáková.

Tento příklad podle ní není rozhodně ojedinělý. Enormní zákaznický zájem je v poslední době zřejmý u veškerého zboží, které souvisí s ochranou před nákazou nebo prevencí, řekla dále.

Ministerstvo financí středečním rozhodnutím začalo regulovat ceny respirátorů třídy FFP3. Opatření má zamezit zneužívání situace kolem šíření koronaviru. Podle nařízení ministerstva zdravotnictví je v současné době možné respirátory prodávat pouze zdravotnickým a sociálním zařízením, orgánům ochrany veřejného zdraví, složkám integrovaného záchranného systému a dalším orgánům státní správy.

V e-shopu Mall.cz jsou podle jeho mluvčí Pavly Hobíkové nyní nedostupné antibakteriální gely. “U dezinfekčních mýdel a jednorázových čisticích utěrek vidíme meziroční nárůst prodejů o 300 procent,” dodala.

Vyšší zájem o mýdla, dezinfekční gely a vlhčené ubrousky delší dobu sleduje také společnost Solvent ČR provozující síť drogerií Teta. “Některé výrobky již docházejí, ale dají se nahradit jinými v té samé kategorii, které stále máme. Navíc se zásoby snažíme doplňovat,” řekl tento týden ředitel marketingu firmy David Vejtruba.

Nejvyhledávanější výrazy posledního týdne na Heurece:

Respirator ffp3
Antibakterialni gel na ruce
Maska ffp
Dezinfekce gel na ruce
Sanytol
Antibakterialni gel
Respilon
Dettol

Nadměrnou poptávku po tekutých mýdlech, dezinfekční gelech a dalších dezinfekčních prostředcích a také po úklidových a čisticích prostředcích, dámských vložkách, toaletním papíru nebo kapesníčcích zaznamenaly i drogerie Rossmann, uvedla manažerka komunikace Olga Stanley.

V Česku je nákaza novým typem koronaviru potvrzena zatím u 12 pacientů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments