Strojvedoucí pražského metra, který letos v létě pustil za provozu do kabiny dvě dívky, podle policie a žalobců nespáchal trestný čin. Podezřelý byl z přečinu ohrožení provozu z nedbalosti, za což mu hrozil až rok vězení.

Strojvedoucí pustil počátkem srpna k sobě do kabiny dvě účastnice závodu LowCost Race, které měly za úkol řídit netradiční dopravní prostředek. Dívky si jízdu natočily na mobilní telefon. Videa a snímky zveřejněné v médiích je ukazovaly v kabině, při průjezdu tunelem i sedící a obsluhující řídicí pult.

„Jednání podezřelého nenaplňuje znaky skutkové podstaty přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, ani jiného trestného činu,” řekl Primě mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Doplnil, že podle státní zástupkyně se jednalo o porušení pracovních povinností, za což byl muž potrestán zaměstnavatelem. Televize Prima také uvedla, že muž v pražském dopravním podniku přišel o benefity a z místa strojvedoucího byl přeřazen na dělnickou pozici.

Mluvčí podniku Aneta Řehková již dříve řekla, že bezpečnost cestujících ani provozu metra nebyla případem bezprostředně ohrožena. Závod LowCost Race, při kterém dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní zadané úkoly a výzvy, startoval v srpnu z pražské náplavky. Obě dívky, které vystupovaly pod přezdívkou Black Ginger, ze závodu odstoupily.

Podle jejich vyjádření na facebooku bylo důvodem úmrtí jedné z účastnic závodu v Rakousku. Čtyřiadvacetiletá žena se tam během závodu utopila po pádu do krimmlského vodopádu.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Antolin

Podle mého názoru se tak nic hrozného nestalo. Některá média z toho dělají aféru. Každopádně díky za váš super web, dozvím se tady hodně zajímavostí. Jen tak dál. Antolin