BRNO – Na vytížené trati Brno – Kuřim od ranních hodin začala toto pondělí dlouhodobá výluka, která až do konce prázdnin výrazně zkomplikuje dopravu severozápadně od Brna. Cestující se tak musejí připravit na zdržení.Železničáři se rozhodli pro úplné zastavení provozu na trati Brno – Kuřim, aby mohli opravit nejenom koleje a jejich podloží, ale také trolejové vedení, několik mostů a na mnoha místech i protihlukové stěny.

Mezi Brnem a Kuřimí tedy cestující vozí autobusy náhradní dopravy a v Brně navíc posílené tramvajové linky. Ještě minulou neděli trvala cesta z Kuřimi do centra Brna vlakem 26 minut, dnes a až do konce letních prázdnin to bude 45 minut.

Různých vlaků se bude týkat různá podoba náhradní dopravy. Jinak pojedou cestující, kteří budou přesedat z rychlíků, a jinak ti, kteří přijeli osobním vlakem. Rychlíky směřující od Havlíčkova Brodu do Brna totiž skončí svou cestu už v Tišnově. Posledních 30 kilometrů cestující odvezou náhradní autobusy se zastávkou v Kuřimi a potom až v Brně.

Osobní vlaky přijedou až do Kuřimi, to znamená úsek Tišnov – Kuřim ještě ve vlaku, z Kuřimi dál náhradní autobusovou dopravou. A to buď klasickým autobusem, který bude nahrazovat vlak, nebo s využitím prodloužených IDSových linek až do Králova Pole.

Odsud je potom možnost posilovými linkami tramvají, ať už klasickou linkou číslo 6, nebo posilovou P6, popřípadě číslo 1 od Semilassa, vysvětluje Jiří Sysel z Českých drah. Dopravci i České dráhy mají nyní téměř týden probíhající výluku, a dopravci díky silné informovanosti v dopravních prostředcích, zastávkách, ale i na nádražích celou výluku zvládají.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments