Půlroční bludiště v podzemí pražského metra připravil PID turistům. Schéma připomíná vojenské manévry

Zajímavé mapy a schéma vydal PID (organizátor integrované dopravy). Jedná se o několik měsíců uzavřenou jednu stranu nástupiště stanice Muzeum na trase A. Probíhat bude kompletní rekonstrukce hrany nástupiště a dalších technologií. Investorem je dopravní podnik, a ani organizátor PID neví, co tak zásadního banální rekonstrukci časově protáhne.

Dva přestupy na áčko

Jak se dostat od Dejvic na Muzeum a z Muzea na Depo Hostivař ukazuje schéma níže. Pro cestu od Dejvic na přestup na metro C lze využít též cestu přes metro B (přestup na Můstku a na Florenci).

Jízdní řády na všech linkách metra jsou o víkendech provázány vzájemně a současně na spoje metra na desítkách míst navazují autobusové spoje. Jakýkoli posun jízdního řádu metra tedy možný není, oranizátor PID k tomu uvádí: poškodili bychom více cestujících, než kterým bychom zajistili lepší návaznost na Náměstí Míru při přestupu do opačného směru.

Lidé z PID vidí vyobrazené schéma jednoduše, nicméně problémy tento postup bude přinášet zejména turistům a návštěvníkům metropole. Stanice Muzeum je silnce exponovaným místem, které je pro turisty hlavním výstupním bodem od Dejvic. PID dále uvádí: proto jsme se pokusili alternativní trasy při výluce na Muzeu zmapovat, abyste při svých cestách večer a o víkendu neztratili moc času. Zdržení opravdu není tak velké, při intervalu na všech linkách metra 7,5 minuty se zdržíte maximálně 7,5 minuty, při intervalu 10 minut maximálně 10 minut. Několik tipů na lepší cestu se ale přece jen dá najít (viz popisky u obrázků).