Včasné jízdenky Slovensko v září zlevní. Od 1. září do 30. září bude možné pořídit jízdenku z Ostravy nebo z Olomouce do Žiliny již za 138 Kč, jednosměrná jízdenka z Prahy do Popradu-Tater bude stát 276 Kč. Jízdenky jsou v předprodeji na e-Shopu Českých drah od dneška.

ČESKÉ DRÁHY: „Slovensko je dnes pro Čechy nejvýznamnější zahraniční turistická destinace, proto jsme se rozhodli ve spolupráci se slovenským národním dopravcem Železniční společností Slovensko podpořit také poprázdninový cestovní ruch. Zářijová dovolená nebo jen prodloužený víkend ve slovenských horách, například v Malé nebo Velké Fatře, ve Vysokých nebo Nízkých Tatrách, nebo ve slovenských termálech či návštěva vinařských oblastí na východním Slovensku, to vše může být velmi příjemný zážitek,“

Ceny jízdenek na kratší vzdálenosti budou stát v září od 138 Kč, na delší vzdálenosti od 276 Kč. Kratší trasou jsou myšlena například spojení z Olomouce nebo z Ostravy do Žiliny. Cesta z Olomouce a Ostravy do Popradu-Tater bude stát 193 Kč. Stejnou cestu zaplatí cestující z Brna do Žiliny a cesta z Brna do Popradu-Tater bude stát 248 Kč. Cesta z Prahy do Žiliny pak bude stát od 221 Kč, do Popradu-Tater nebo do Košic pak od 276 Kč. Podobně výhodná bude také cena na delší trasy, například z Plzně, Ústí nad Labem nebo z Chebu.

Cestující sází na jistotu

Včasné jízdenky Slovensko za akční ceny je možné zakoupit v období od 15. srpna do 29. září s plánovanou cestou v době od 1. do 30. září. Jízdenky jsou pro 2. třídu, v prodeji až do doby jednoho dne před odjezdem nebo do vyprodání příslušného kontingentu. Jízdenky mají zvláštní podmínky platnosti. Na stejné trase operuje i dopravce RegioJet, který se dlouhodobě s nabídkou klasického, ale i akčního jízdného snaží vypořádat po svém. Radim Jančura dlouhodobě cenovou politiku státem vlastněného dopravce kritizuje, sám ale její praktiky přebírá, následně pak u drah zavedené cenové rozpětí kritizuje.

Leo Express nabízí v současné době cestování ve variantě 1+1 zdarma, kdy druhý cestující v páru má od dopravce garantované slevy v časném nákupu jízdenky z Prahy do Popradu a Košic. Prim v současné době na trase z mezi oběma městy mají České dráhy, ty dlouhodobě mají vyprodanou i veškerou kapacitu autovlaků, ale i lůžek.

Cestující jsou na celé trase spíše konsolidovaní, a dávají přednost dlouhodobě jednomu dopravci. I když se RegioJet v médiích snaží plnit dojem že České dráhy mají prázdné vlaky do Košic už z Prahy, opak je pravdou. Dráhy mají dlouhodobě kapacity vyprodány, a volných míst u konkrétních spojů je minimum.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments