PRAHA

Nadcházející svátky i konec roku, zvyšují tradičně obsazenost vlaků Českých drah, ty tradičně hodlají kapacity dálkových vlaků navýšit o další 2 až 3 vagony na každém spoji, ve kterém je předpokládané vyprodání kapacity vlaku už během úterý i středy, tedy dvou dnů před Štědrým dnem.

Národní dopravce ještě v úterý informoval, že z více jak 70 procent jsou rezervovány a nebo zcela vyprodány kapacity mezinárodních spojů mířících do Berlína a Hamburku. Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského, je prioritou především posilování vnitrostátních dálkových a středně dálkových spojů. Prakticky zcela jsou vyprodány spoje autovlaku z Prahy do Popradu, Košic i Humenného na odjezdy dnes i zítra.

Více osobních vozů bude před Vánoci tradičně zařazeno do dálkových vlaků především z Prahy na Moravu a Slovensko. Některé spoje budou mít rekordní délku dosahující téměř 15 vagónů. Posíleny budou například vlaky EuroCity Radhošť, Vsacan, Jan Perner nebo expres Petr Bezruč z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Vsetína a Žiliny nebo do Ostravy a Žiliny. Posilové vozy budou zavedeny také v rychlících mezi Prahou a Českými Budějovicemi, z Prahy do Plzně a dále do Klatov a do Chebu nebo z Prahy přes Ústí nad Labem do Karlových Varů a Chebu.

Více vozů bude nasazeno také na motorové rychlíky, například z Prahy do Tanvaldu, z Kolína do České Lípy nebo z Olomouce přes Krnov do Opavy a Ostravy. Kromě toho budou ve vybraných důležitých železničních uzlech připraveny pohotovostní posilové vozy pro operativní posílení vlaků podle skutečné obsazenosti. České dráhy tak vypraví před Vánoci desítky posilových vozů, které dohromady nabídnou několik tisíc dodatečných míst k sezení.

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments