Národní dopravce České dráhy začíná rozšiřovat informační systémy ve svých vlacích. Konkrétně se jedná o zobrazování přípojů ve stanicích kde spoj zastavuje, časové návaznosti, ale i takové detaily jako signalizace obsazenosti toalet nebo funkčnosti internetového připojení.

Pokud se právě zaváděné novinky osvědčí, dopravce je bude chtít aplikovat i na dalších vozech které jsou zcela nové, případně jsou modernizované – a které zároveň dostávají i speciální audiovizuální prvky. Grafické panely na monitorech tak budou zobrazovat stále více informací ze stále více populární aplikace Můj vlak, která se na chytrých mobilních telefonech stala nepřekonatelným fenoménem.

Jednoduchou a přehlednou grafikou tak zjistíte nejen návazné spoje z vaší cílové stanice, ale i případná zpoždění, nástupiště přípoje, a mnohé další provozní informace. Do informačního systému jsou zapracované i odjezdy spojů městské dopravy. Propojení informačního systému s mobilní aplikací Můj vlak, bude zabezpečovat v podrobných seznamech i přípoje městské dopravy.

V plánu je i zahrnutí příměstské autobusové dopravy. Dráhy mají v plánu do aplikace Můj vlak zahrnout v budoucnu i další body zájmů v jednotlivých krajích i městech.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments