BERLIN – Německem ke konci roku otřásl skandál s odhaleným kartelem leteckých Cargo dopravců z několika kontinentů. Deutsche Bahn tak u soudu v Německu, Americe a ve Velké Británii, chce dostat před soud největší nákladní letecké dopravce Světa.

Díky odhalenému kartelu, který poškodil Deutsche Bahn a dceřinou společnost DB Schenker, požaduje DB rekordních 180 miliard EUR. V několika leteckých společnostech tak padají hlavy manažerů, a výpovědi dostávají desítky zaměstnanců leteckých společností v nákladní přepravě. Nákladní dceřiná společnost Deutsche Bahn, DB Schenker je jedním z největších logistických společností na světě, a v současné době se podílí na mimosoudním vyrovnání ve Spojených státech.

Další kartel poškozující státního dopravce Deutsche Bahn

O rekordní náhradu škody nyní Lufthansa dostala před soud i další letecké přepravce, předně to jsou Air France, KLM, SAS, Qantas, Cargolux, Martinair a All Nippon Airways. Zajímavá situace tak vzniká i v samotném Německu, kdy Deutsche Bahn i Lufthansa, jsou v 100 procentním vlastnictví státu.

V roce 2010 už padla první pokuta za kartelové dohody v USA, kde Deutsche Bahn mimosoudně získala za prokázané ztráty 1,5 miliardy dolarů. Brusel pak ve stejném roce pokutoval v hodnotě 800 milionů EUR. Nicméně doposud největší skandál který odhalila hospodářská komora v Německu, nebude mít zdaleka tak snadné ukončení. U arbitrážních soudů jsou stále v šetření i kartely ocelářů pro dodávku kolejí pro Deutsche Bahn, do té byla zapletena i Moravia Steel z České republiky.

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments