Model Info o letošních novinkách firmy Brawa zaznamenla u vás velký ohlas, viz. článek: Podzimní novinky Brawa v hánulce. Proto prezentujeme i další dvě letošní novinky, těmi jsou dvě motorové lokomotivy V100 soukromých majitelů RTS GmbH a Uwe Adam EVU GmbH. V současné době existuje v Německu řada soukromých subjektů podnikajících na železnici, a lastní také obdivuhodné historické lokomotivy z III. a IV. epochy.

Větší procenta zabírají ovšem elektrické lokomotivy z dřívější struktury Deutsche Reichsbahn a Deutsche Bundesbahn jako zaniklé subjekty v dnešní nástupnické Deutsche Bahn. Ale zpět k modelům RTS a Uwe Adam. Modely těchto lokomotiv, nevyjímaje ani jejich skutečné předohy, jsou v Německu a v Rakousku tak oblíbené, jako v Česku např. lokomotivy řady 140, 141, 749 a 753. Rozmanitost vozidlového parku motorových lokomotiv je ovšem u západních sousedů rozmanitější.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/hobby/model-info/1733-dve-novinky-od-firmy-brawa-privatni-v100-rts-a-uwe-adam{/qrcodegenerator}

RTS GmbH

Logistická firma se speciálními transporty pro řadu firem. Dopravce realizuje i transporty s palivem do jaderných elektráren v Německu, Francii a Beneluxu. Operuje ve velké míře v celé Evropské unii. Firma byla založena v roce 2004 s vlastním vozidlovým parkem motorových a nově i elektrických lokomotiv. Z motorové řady má RTS v současné době v majetku sedm těchto lokomotiv s číselnou imartikulací: 203, 204 a 293 které jsou kompletně modernizovány firmou Alstom.

Dopravce v poslední době nakupoval i moderní lokomotivy Taurus od firmy Siemens. Ve stáji historie ale u RTS lze najít i další historické-modernizované lokomotivy 2143 a 221 Swietelski.

Model  V100 | Zařaditel: RTS GmbH | Nasazení: Německo, Rakousko, Švýcarsko, EU | Označení modelu: 92 80 1 293 002-2 | Epocha VI. | Dostupné verze: analogi/zvuk

Uwe Adam EVU GmbH

Německá firma Uwe Adam vlastní mimo široké škály lokomotiv V100, i mnoho dalších typových řad dnes již zcela historických motorových lokomotiv. V neposední řadě to jsou především oblíbené V60 a V180. Dopravce po spojení obou spolkových zemích nakupoval převážně v bývalém východním bloku, kde se nacházelo mnoho provozních i neprovozních lokomotiv všech těchto tří tyových řad, a které také vozidlový park této firmy uzavírají. Lokomotivy V100 nesou jmenné přezdívky “Selina..”

Uwe Adam operuje převážně na území svého mateřského státu. Zajíždí ale i do České republiky a Rakouska. Dopravce se specializuj (jako mnoho jiných) na přepravy ucelených vlaků pro přístavy v Hamburku, logistická centra kombinované dopravy po celém Německu, ale také přeshaniční přepřahy mezi Rakouskem a Německem. Firma ale na objednávky řady klubů přtel historické dopravy, zajišťuje i vozbu osobních historických vlaků.

Model  V100 | Zařaditel: Uwe Adam EVU GmbH | Nasazení: Evropská unie | Označení modelu: 98 80 3 202 501-3 | Epocha V. | Dostupné verze: analogi/zvuk

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments