Oba vozy procházejí patřičnou inovací a doplněním několika detailů, více těchto úprav doznal vůz Tds s uzavíratelnou střechu pro přepravu sypkých materiálů, především písků nebo obilovin. Kotlový vůz Zans společnosti Wascosa, který jako jediný není vyráběn v Číně -kde má firma PIKO továrnu- dostal lepší potisk, který se již neloupe…!

Obě novinky jsou pro domácí měřítko H0 1/87, model Tds s artiklovým číslem výrobce: 54568 je vystaven do V. resp. do VI. provozní epochy. Model doznal, jak již bylo řečeno, značných úprav – inovací. Jelikož vozový park nákladní dopravy dosahuhe značných úprav i za svého provozu dle požadavku provozovatelů, můsí se tomuto trendu přizpůsobovat i řada velkých výrobců.

Z procentuálního hlediska se o inovace PIKO zajímá z 65% a Roco ze 70% což není zanedbatelné. U Roco navíc dochází k obměnám u řady parních lokomotiv, zejména muzejního charakteru. Ve vozové skupině nákladních vozů pak firma věnuje velký podíl. Dá se ale říci, že mnohdy existuje pouze jedna forma = jeden stejný výlisek / změna: pouze lak, národní popis vozu s potiskem a variabilní změnou ložného materiálu: kontejnery, uhlí, potrubí, silniční vozidlo ap.

Cena: 35 €

V kotlových vozech má řada modelářů asi velkou oblibu, nejspíš i já. Wascosa, která jako jedna z mála není vyráběna v Číně, ale u dodavatelské firmy v Německu, dostala kvalitnější potisk a polepy loga speditérské firmy. Wascosa velkým poměrem pronajímá své vozy firmě ÖMV z Rakouska, ta přepravuje z řady Evropských přístavů ropné komodity pro výrobu olejů a pohonných hmot svého portfólia.

O kotlových vozech, jejich rozmanitostech čtěte i zde PIKO: kotlové vozy pro přepravu chemikálií

PIKO vyrábí řadu zajímavých kotlových vozů, ovšem s nižší epochou jak IV. nepočítejte, firma se zaměřuje především na současnost, a jen z mála nákladaních vozů určuje i směr svého podnikání do vyšších provozních epoch. Artiklové číslo: 54912. Model je vyobrazen pro IV. provozní epochu, nicméně i v dnešním zlomu V. / VI. jej v tomto formátu můžeme vídat na železnici.

Cena: 38 €

Že ale i PIKO dokáže překvapit své zákazníky – ale i obchodníky jako takové, můžete číst zde Firma PIKO, podivné obchodní podmínky

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments