Stavební společnost Eurovia, která působí v Česku a na Slovensku, loni vykázala zisk před zdaněním 897 milionů korun, meziročně o 63 procent více. Tržby firmy se zvýšily o 20 procent na 18,5 miliardy korun. V letošním roce chce firma přijmout téměř 150 nových zaměstnanců.

„Situace ve stavebnictví se postupně zlepšuje, přesto dílčí úspěch vidím v organizačních změnách, které jsme zvládli. Podařilo se nám vyčlenit některé samostatné činnosti a tím získat mnohem lepší pozici při získávání zakázek. Velmi dobře se daří také naší surovinové základně,“ uvedl předseda představenstva Eurovia Martin Borovka.

Rentabilita tržeb, tedy podíl zisku na tržbách, loni dosáhla 4,8 procenta. Ke konci loňského roku Eurovia zaměstnávala 2792 lidí. Letos chce firma proinvestovat téměř 500 milionů korun na obnovu strojového vybavení a přijmout téměř 150 nových zaměstnanců.

Z velkých tuzemských stavebních společností své výsledky za loňský rok uvedla pouze Skanska. Provozní zisk meziročně zvýšila o 150 procent na 353 milionů korun. Tržby vzrostly o osm procent na 15,8 miliardy korun. Firma chce letos přijmout zhruba 100 nových lidí, převážně do výrobní sféry.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments