Šíření koronaviru Evropou i ostatním světem a opatření proti jeho postupu stále více zasahuje ekonomiku zemí a hospodaření jednotlivých firem. Současná koronavirová situace se už promítá i v automobilovém průmyslu, který je již přitom oslaben přísným tlakem na nižší emise a elektrifikaci.

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) kvůli koronaviru dočasně zastavuje provoz v některých italských závodech. Na případné problémy v souvislosti s koronavirem se připravují rovněž továrny německého koncernu Volkswagen ve Španělsku. Jde o další známky toho, jaké dopady by epidemie mohla mít na evropský automobilový průmysl, uvedla agentura Reuters.

Španělská automobilka Seat, která je součástí koncernu Volkswagen, podle mluvčího zvažuje, že dočasně uvolní z práce zaměstnance továrny ve španělském městě Martorell nedaleko Barcelony. Firma čelí možným problémům v dodavatelském řetězci.

Automobilka Škoda Auto se obává problémů se zásobováním díly vyráběnými v Číně. Komponenty se dodávají do různých závodů firmy, postiženo jich tak může být v případě nedostatečných dodávek více, řekl ve středu agentuře ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Vlivem šíření koronaviru klesne letos odbyt vozů ve Spojených státech v porovnání s předchozím rokem o devět procent. Vyplývá to z odhadu, který ve středu zveřejnila americká investiční banka Morgan Stanley.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments