Německá firma Gützold ohlásila 20.dubna totální likvidaci svého portfólia pro obchodování. Její produkce modelů H0, především několik verzí Sergeje T679, případně model parní BR 03.10 již u výrobce ani prodejců nebude možné sehnat. U výrobce budou ovšem i nadále k dispozici modely, které jsou ještě skladem.

{snippet costa-ak}

Firma vyhlásila likvidaci právě v době, kdy její účetní uzávěrka byla ve velmi dobré kondici, jak popsal Magazín Der Modeller. Ostatně úzká spolupráce s jedničkou na trhu, firmou Roco, pod kterou spadá i Fleischmann – byla více než dobrá. V tomto případě bude předcházet Roco svůj zájem o celistvé vykoupení portfólia a značky Gützold jako první v řadě, popsal Der Modeller…

{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/specialy/firemni-informace/1008-firma-gutzold-v-likvidaci{/qrcodegenerator}Zajímavostí ovšem je skutečnost, že ještě na I/Q (qartál) tohoto roku, byla v plánu opětovná realizace modelu T679.1502 v klasické, i ozvučené verzi. Do prodeje dorazilo jen pár kusů, další pak výrobce již nedodal. V prodeji je stále i model T679.1529 pouze v klasické verzi, jak u výrobce ve Zwickau, tak u jeho zastupitelů u nás.

Dodejme snad jen, že firma Gützold přinesla na trh řadu zajímavých modelů, ačkoliv bylo celkové plánování realizace výroby a prodeje centrálně řízen z Rakouska firmou Roco, i tak se na firmě ze Zwickau tento nešvar ani moc nepodepsal.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments