Autobusová společnost FlixBus chce rozšířit svou nabídku v Evropě a plánuje získat autobusovou síť francouzské společnosti Transdev, společnosti Eurolines. Obě firmy už od začátku března vedou jednání o případném převzetí aktivit Eurolines, kterou by tak německý konkurent chtěl dostat do svého portfólia.

Transdev je přítomen pod značkou Eurolines hlavně ve Francii – tam působí také pod značkou Isilines – ale také v Nizozemsku, Belgii, České republice a Španělsku. V loňském roce přepravila celkově 2,5 milionu cestujících. Pokud by došlo k převzetí, společnost FlixBus by rovněž převzala značku Isilines.

„Díky této integraci, kterou si ve FlixBuse přejeme, můžeme získat ještě obsáhlejší a pestrou škálu možností jak získat ještě více cestujících. Chceme, aby první volbou pro cestovatele v Evropě, byla značka FlixBus“ uvedl generální ředitel společnosti Jochen Engert. V roce 2018 společnost FlixBus přepravila jeb v Německu 45 milionů cestujících.

Soukromý dopravní gigant Transdev zaměstnává 82 000 lidí po celém světě a působí ve 20 zemích. Společnost provozuje druhou největší železniční flotilu v Německu. Dopravce se pod značkou Transdev nedávno vrátil i do České republiky, odkud odcházel po prodeji autobusové divize Veolia, kterou převzala Deutsche Bahn pod značkou Arriva.

Transdev donedávna přes holandské fondy ovládal autobusovou firmu Probo Bus Beroun a Hořovice, obě divize nakonec pod svá křídla zakoupila Arriva. Cena za kterou tehdy Transdev obě regionální firmy prodával, nebyla akceptovatelná ze strany domácích dopravců. Arriva se tak díky tomuto nákupu, stala jedním z největších dopravců ve veřejném zájmu, tedy za peníze daňových poplatníků.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments