OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vstup dopravce FlixBus z Německa na vnitrostátní dálkové linky, doprovodí promo akce na prodej až 25.000 jízdenek v ceně 25 korun. Jedná se o nákup v jakémkoliv množství pro jednoho cestujícího. FlixBus myslí expanzi do České republiky vážně, a nehodlá ponechat nic náhodě. Nenabídne sice palubní servis s kávou a novinami zdarma, sázet bude především na propojení svých linek do celoevropské sítě FlixBus.

FlixBus vyjíždí na vnitrostátní linky

Akce na jízdenky za 25 korun odstartovala uvolněním prodeje v rezervačním systému dopravce. Z Prahy do Brna s cestou zpět, vás jízdnka bude pouhých 50 korun. Předpokládá se, že uvolněné jízdenky v této hodnotě vykoupí cestující v noci ze středy na čtvrtek, tedy do ranních hodin 17.srpna, kdy zelené autobusy oficiálně vyjedou na všechny vnitrostátní linky.

Nejvíce spojů vyjede na linku mezi Prahou a Brnem, až 30x v každém směru. RegioJet příchod konkurence naopak vítá. Mluvčí firmy Aleš Ondrůj uvedl, že jejich žluté autobusy nabídnou na svých linkách nápoje a tiskoviny zdarma. V zelených autobusech si pití cestující platí zvlášť.

Na palubách zelených autobusů naopak nebudou k dispozici služby stevarda. Aleš Ondrůj také naznačil, že jeho firma bude služby nadále vylepšovat, a s dalšími novinkami hodlá přijít během konce léta, konkrétní být ale nechtěl. Žluté autobusy s příchodem silného hráče také zlevní, nemohou ale na takovou úroveň, aby to nepoškodilo další subjekty. Dopravce už v minulosti za likvidaci konkurence dostal několik pokut. Radim Jančura nasadil predátorské ceny, a fakticky nechal zlikvidovat firmu Asiana.

Pokuta pro RegioJet za záměrnou likvidaci konkurence platí. Asiana chce desítky milionů

Zelezná expanze má nakročeno k pozvolnému ovládnutí trhu na vnitrostátních linkách. Jen FlixBus nabídne s jedním přestupem, cestu do stovek míst v celé střední a západní Evropě. Posílit mají ještě behem léta směry do Berlína a Hamburku, Michova, Vídně, a Budapešti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments