Po expanzi mezi Prahu a Brno, po Slovácku a Jihočeském kraji, vstupuje dopravce i na linku z Prahy do Chomutova a Mostu. Foto: FlixMobility

Od úterý 11.září spustí FlixBus další vnitrostátní linku. Tentokrát mezi Prahou, Mostem a Chomutovem. Doposud se jedná o trasu kde působí především RegioJet Radima Jančury, ale také několik menších dopravců. Zelené autobusy budou mít výchozí stanici v Chomutově, přes Jirkov a Most, zastaví některé spoje i v Lounech. V Praze pak u metra na Hradčanské a na Florenci.

RegioJet naopak svojí výchozí stanici má v Mostě, což může být ve výběru dopravce pro mnohé cestující výhodnější právě s FlixBusem – z Chomutova jezdí více cestujících než z Mostu. Cesta mezi Prahou a Chomutovem je tedy rychlejší. RegioJet má linku rozdělenou na dvě samostatné větve. FlixBus vyjede z Mostu přes Jirkov do Chomutova přímo, a dále směr Praha.

Z Mostu vyjedou první spoje ve 4:30, 5:30 a v 6:30 ráno, z Prahy pak ve 14:50, 16:20 a v 17:50. Pozdější autobusy pojedou z Prahy v pátek a v neděli, poslední pak ve 21:20.

Akční vnitrostátní jízdenky za cenu 29 korun jsou k dispozici od středy v rezervačním systému. Ostatní jízdenky tak začínají na 99 korunách, a nemají podle vyjádření fírimy přesáhnout 110 korun.

Konkurenční RegioJet tak nabízí jízdenky za 120 resp. za 130 korun pro všechny ostatní cestující bez slevové karty. Mezi Prahou a Mostem vyjede týdně až 80 spojů. Je více než pochopitelné, že vstup na linku nebude bez odezvy.

Radim Jančura dlouhodobě prosazuje mediální kritickou politiku proti firmám, které vstupují do jeho působiště podnikání. Byl to právě ale on, kdo před několika lety záměrně likvidoval své konkurenty v autobusové vnitrostátní dopravě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments