Francouzské železnice se připravují na stávky, které budou celý měsíc paralyzovat dopravu v tranzitní vnitrostátní, ale také v mezinárodní dopravě. Ještě v pátek Deutsche Bahn pohrozila, že pokud budou zaměstnanci SNCF blokovat provoz jejich vlaků na území Francie, bude požadovat desítky tisíc eur.

Zaměstnanci požadují navyšování mezd a výhodnější odchody do důchodu. Na to ale vedení státem vlastněných drah SNCF nechce slyšet. Slovní přestřelky tak eskalují nejvíce v mediálním prostoru.

Navíc nedávno francouzská vláda oznámila že už nehodlá zachraňovat Air France, ta se dlouhodobě potýká taktéž se stávkami, a letecký dopravce upadl za poslední měsíce do červených čísel. Chybí tak peníze na provoz, ačkoliv se snaží firma všechny své spoje zatím provozovat bez omezení.

Francouzská vláda varuje Air France, “nedáme vám už ani cent”. Té hrozí finanční potíže

V době stávky je třeba počítat s výrazným omezení provozu vlaků dálkové dopravy. V každém z termínů stávky je třeba počítat s jiným rozsahem omezení vlaků dálkové dopravy (do stávky vstupují různé odborové svazy). Pro každý termín stávky se budeme snažit zveřejnit bližší informace.

Perioda stávek tak začíná tuto sobotu a skončí poslední červnový týden, kdy by se postupně po dalších několik dní měla doprava vracet do normálního stavu

DNY STÁVEK VE FRANCII: 2.+3., 7.+8.,12.+13., 17.+18., 22.+23., A 27.+28.ČERVEN

SNCF dále na svém Twitterovém účtu zveřejnila počty vlaků které vyjedou (zeleně), a těch které naopak budou stávkou postiženi. Jedná se o celkové počty odbavených vlaků z konkrétní kategorie vlaku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments