Pokud se zabýváte tvorbou krajiny, resp. kvalitně zatravnit určité části kolejiště, především louky, lučiny, pastviny ap. lze si pořídit vlastní Grass Master „zatravňovač“. Na trhu je v prodeji řada zatravňovacích pomůcek, my pro tento prvotní článek volíme Grass Master od firmy Noch, ta nabízí celkový SET.

Řada modelářů také volí vlastní způsob výroby zatravňovače, tedy drátěné sítko. Tento způsob je vhodný spíše pro zdatnější modeláře kteří se vyznají v instalaci elektro, slaboproud. Sítko je připojeno na trafo, které zároveň tvoří elektrický oblouk s kovovým drátkem tzv. rádius pro aplikaci na zvolená místa pro zatravnění.

{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/technik/tvorba-krajiny/537-grass-master-firmy-noch{/qrcodegenerator}Na internetu je spousty návodů pro takové realizace, nicméně my zůstáváme u bezpečnější a zaručené verze od firmy Noch. Zatravňovač tohoto výrobce snese velice oblíbené mixování materiálů, neb nabízí sérii propustných sítek dle hustoty a délky aplikovatelných materiálů. V tomto případě lze volit mezi materiály Flora od firmy Heki, a dále Silflor, který je oblíbený pro své kvalitní a věrohodné zpracování detailu vláken pro travní aplikace, a detailu posypů pro klasické nízké posypy sečeného travního povrchu.

Amatérsky vyráběné zatravňovače dosahují taktéž výborných výsledků, ono v zásadě platí skutečnost, že se zatravněním malých i velkých ploch kolejiště, nelze nic pokazit. Zařízení pracuje doslova zcela samo, vy jen mírně pohybujete se zařízením, ze kterého skrz sítko procházejí kousky vláken v imitaci vhodně zvoleného materiálu travního mixu Heki nebo Silflor, případně i Noch. U firmy Noch máme sice větší výběr materiálů, ale ne všechny jsou na 100% kvalitní, nebo jen méně kvalitní – velkovýroba!

Proto Silflor má svůj materiál o poznání lépe zpracovaný, ten byl zvolen i v našem případě. Podotýkáme jen, že s tímto zařízením nikdo z nás neměl žádnou předchozí zkušenost, ovšem výsledky stojí skutečně za to! Díky elektrickému poly máme tedy stojatou trávu zcela dle skutečnosti, je to malý pokrok k tomu, že se domácí kolejiště více přibližují venkovní realitě…

Pokud jde o již výše zmíněná amatérská „udělátka“, jsou aplikace poněkud pracnější, ačkoliv se dá předpokládat vždy dobrý výsledek, mnoho nastřelovaných vláken končilo zcela mimo elektrické pole, ačkoliv vše bylo zkoušeno dle původních návodů. Z toho jasně vzešla zkušenost, že používání profesionální Grass Masterů vyjde kvalitativně výsledkově vždy lépe.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments