Nové islandské aerolinky PLAY začnou od května létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Spojení bude fungovat dvakrát týdně. Linka zatím bude v provozu do konce října. Dnes o tom islandský dopravce informoval v tiskové zprávě. Půjde o druhou pravidelnou linku z Prahy na Island, v dubnu spoje obnoví ČSA.

Linka bude létat od 5. května, vždy ve čtvrtek a v neděli. Ceny zpátečních letenek nyní začínají od 4500 korun. Spoje budou navazovat na další linky dopravce z Islandu do USA.

“Jsem přesvědčen o tom, že lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou velmi oblíbené. Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populárním cílem jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvedl generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

Aerolinky PLAY začaly létat loni v červenci, za první půl rok zvládly více než 1000 letů a přepravily přes 100.000 cestujících. V roce 2022 budou PLAY létat do 24 destinací v Evropě a USA.

Pražské letiště letos očekává postupné oživování provozu, zejména v létě. Vloni odbavilo téměř 4,4 milionu cestujících. To bylo meziročně o téměř pětinu více, stále však hluboko pod úrovní před vypuknutím pandemie koronaviru, kdy v roce 2019 letiště odbavilo přes 17,8 milionu pasažérů. Letos letiště očekává počet cestujících kolem 8,6 milionu za celý rok.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments