Iveco znovu obnoví výrobu autobusů, zahájí v pondělí

0

Firma Iveco CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku obnoví výrobu o dva dny dřív, zahájí 4. května. Původně si stanovila termín 6. května. Autobusy nevyrábí od 30. března, protože v důsledku epidemie koronaviru se zastavila výroba dílů v zahraničí. Redakci Magzine to řekla mluvčí firmy Katarína Němcová.

“Překážka v práci byla z důvodu nedostatku materiálů a dílů od našich zahraničních dodavatelů, situace se už výrazně zlepšila, proto můžeme k restartu výroby přistoupit o dva dny dřív,” uvedla Němcová.

Společnost prodlužovala odstávku opakovaně, původně se managament domníval, že obnoví provoz 14. dubna a potom 20. dubna. Situace na trhu s komponenty pro výrobu autobusů se ale nevyvíjela příznivě.

“Naším cílem je momentálně zameškání výroby dohnat a našim zákazníkům dodat autobusy, které si objednali. Věříme, že vše do konce roku doženeme,” řekla mluvčí.

Závod v Mýtě je největším dodavatelem Iveco Bus, který je značkou koncernu CNH Industrial. Firma Iveco dlouhodobě zvyšuje produkci, loni vyrobila 4612 autobusů.

Iveco má kolem 4000 pracovníků a je jednou z největších firem v regionu. Zaměstnanci si v době, kdy byla přerušena výroba, mohli vzít dovolenou a dostat 100 procent mzdy, nebo zůstat doma kvůli takzvané překážce v práci na straně zaměstnavatele a dostávat 80 procent mzdy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments