No tak je to tady. Máme tu novodobou cenzuru, která omezuje kritiku a názor jedné skupiny, proti skupině, spíše firmě, která porušuje snad vše, co je u drážní dopravy možné. Na jedné straně existuje skupina (taky lidí), kteří jednoduše chtějí kritizovat, na straně druhé se taky někdo chtěl bránit. Otázkou tedy zůstává, zda se neuhodil hřebíček na hravičku, v tomto případě spíše někdo neklepl přes prsty.

V době vydání mého výbušného článku o RegioJetu, který porušuje nějaké dopravní předpisy a nařízení, se mi pozdě večer dovolal administrátor tohoto webu, aby mi sdělil že článek musel být stažen, protože nevycházel z ověřených faktů a skutečností, kterou adresuje skupina bývalých zaměstnanců RegioJetu na Slovensku. Je pravda, že jsem vycházel pro tentno článek s informacemi, které jsou uvedeny na vlaky.net, ale to ještě není důvod, aby nějaký panák s růžovou košilí hrozil na všechny strany. Ať se zmíněné informace v článku týkají pravd nebo polopravd, já budu rozhodně bojovat za opětovné zveřejnění takového článku, ačkoliv mi bylo částečně přislíbeno, že mi zainteresovaní lidé kteří pro RegioJet již nepracují, pošlou e-mailem materiál s informacemi které tento článek jen potvrdí.

Pakliže Radim Jančura může házet špínu, pravdy, nebo polopravdy na vše kolem. Proč když přijde kritika, chová se jako blázen uprchlý ze separačního dvorku? Je hezké a milé, že se za mě administrátor ohedně možnosti právního sporu postavil, na straně druhé ale nelze tolerovat skutečnosti, kterou zde vytváří „růžová košile“ v médiích a jak si buduje pí-ár v periodkách, které tak chce jednoznačně dostat pod svojí kontrolu.

Pokud administrace tohoto webu spadne do takových kleští, bude to čistě jen smutné – ovšem z hlediska faktů, se tu pak nebude moci napsat nic, i kdyby RegioJet vláčel deset lidí za nohu po trati z Prahy do Ostravy. Takové počínání již hraničí s cenzurou, a ta by v novodobé demokracii neměla co dělat!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments