Německý dopravce Deutsche Bahn oficiálně potvrdil, že spolupráce s dopravcem z České republiky firmou RegioJet odkládá o další dva roky. Uzavírá se tak několikaletý kolotoč mediální a marketingové manipulace s cestující veřejností, kdy řada příznivců žlutých vlaků byla doslova opíjena za bílého dne informacemi, že České dráhy jsou největší zlo pod sluncem, a hodný RegioJet má roli mesiáše a spasitele kultury cestování na železnici.

FOTOGRAFIE | FIRENET.CZ

Ačkoliv informace o nuceném odkladu spolupráce mezi DB a RJ byla vypuštěna už v pátek, pracnou cestou se do médií dostala až ke konci tohoto víkendu. RegioJet vede v posledních dvou letech silné mediální kampaně proti národnímu dopravci, firma tak do značné míry podlehla své touze v neustálém poškozování svého hlavního konkurenta na železnici mezi Prahou a Ostravou.

Dopravce tak spíše přesměroval své aktivity v marketingové útoky na své okolí, než aby se věnoval zvyšování kvality služeb a servisu ve svých současných vlacích. Se zajížděním žlutých vlaků do Hamburku se tak stává ve strohém obalu značné fiasko.

Deutsche Bahn tak prodlužuje i nadále spolupráci s národním dopravcem České dráhy. Vlaky z Prahy do Hamburku tak budou pod značkou ČD a DB jezdit i v jízdních řádech pro rok 2015 a 2016. Jelikož se podmínky na železnici mění téměř tak rychle jako počasí, případná spolupráce žlutého dopravce s Deutsche Bahn může skončit jen velkou ostudou pro firmu Radima Jančury.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments