JÍZDENKY A CENY | Jakub Havrlant je především známý svojí podstatnou investicí do soukromého dopravce Leo Express. Nyní oznámil spuštění elektronického projektu na porovnávání cen jízdenek, i jejich samotný prodej. Portál Bileto.cz bude zatím nabízet jídnenky na vlakové spoje dopravců České dráhy, Leo Express a RegioJet.

 ILUSTRAČNÍ GRAFIKA

V budoucnu by měl portál porovnávat ceny i u jízdenek v autobusové dopravě. Ačkoliv je projekt v testovacím režimu, dle prvních ohlasů je výpočet cen na zmíněném portále značně nevýhodný. Bilet.cz bude muset čelit i privátnímu byznysu s veřejnými jízdními řády, které v současné době za zcela podivných okolností provozuje Chaps a mediální dům Mafra.

Kšeftování s veřejnými daty, které si platí každý občan této země, bojuje dlouhodobě soudní cestou především Seznam.cz, a to s nejistým výsledkem.

{snippet 106}

Bilet.cz má nabízet především komplexní službu, tedy od výběru – k jednomu kliknutí s nákupem. Portál ale nepracuje s variabilní možností nákupu jízdních dokladů při cestách do zahraničí. V tomto případě stále vedou České dráhy. Bilet má konkurovat především e-shopu prodeje jízdních dokladů zmíněného národního dopravce.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/firmy/1936-jakub-havrlant-investor-leo-expressu-spousti-projekt-prodeje-jizdenek-a-jejich-porovnavani{/qrcodegenerator}

Přihlášení do Bilet.cz je podmíněno doslovným „odevzdáním“ svých soukromých údajů z účtu na Facebooku. Provozovatel tak vytváří obsáhlou databázi uživatelů Facebooku, aníž by kdokoliv o nákup na Bilet.cz projevil zájem.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments