Nová pravidla pro výběr zástupců do orgánů státem ovládaných firem a dceřiných společností, sněmovnou prošel nominační zákon, který má stěžovat přidělování tzv. politických trafik. Kandidáty na nové posty má nově hodnotit vládní výbor, konečné slovo ale bude mít ministr dopravy – a právě toto považuje novinář Jan Sůra za zástupné, když tvrdí, že nová pozice šéfa Českých drah byla ušita podle předem stanoveného zadání.

Kritika výběru nového šéfa firmy přichází i ze strany opozice, což Jan Sůra dokázal využít i pro samotnou osobní kritiku státem ovládaného dopravce, když v přímém vstupu do relace Události komentáře, neopomenul zdůraznit svůj tradiční negativistický postoj proti všemu státnímu.

Firmu tak povede Václav Nebeský, který byl nominant hnutí ANO Andreje Babiše. Ačkoliv opozice změnu nominačního zákona kritizovala, výběr kandidáta procházel ostrou rozpravou i na samotné půdě parlamentu.

Pan Nebeský prošel standardním výběrovým řízením, kde na začátku bylo něco kolem třiceti uchazečů, jehož součástí byla i jména dvou kandidátů z představenstva ČD, i samotný předseda představenstva Václav Nebeský, uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO).

Podle Sůry se jedná o zákulisní politické tlaky, aby firmu vedl právě Nebeský. Podle bývalého člena dozorčí rady ČD Milana Ferance, prací Jana Sůry je objevovat různé senzace a prodávat je. Na svém stanovisku nemá důvod nic měnit ani ve světle informací, které novinář serveru uvádí. „Na postupu mi nepřijde nic nestandardního, je to skutečně záležitost dozorčí rady,“ prohlásil Feranec.

Podle informací, které má redakce Magzine.cz k dispozici, Jan Sůra opakovaně na svých stránkách uveřejňuje často zcela nepodložené spekulace a zcela zcestná vyjádření, která zavádějí čtenáře spíše do sféry konspiračních teorií.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ty víš ty xoxote

Sůra je vymaštěnej dement, pisálek Burešovy MF dnes co „prozřel“ Blb k pohledání